Jelavić asistent za finale sa Celticom

Borna Rupnik • ponedjeljak, 31.01.2011.

Nakon što je protiv Hiberniana zabio svoj povratnički gol u škotskom prvenstvu, Nikica Jelavić dao je svoj obol i prolasku Glasgow Rangersa u finale Liga-kupa...

Hrvatski reprezentativac Nikica Jelavić našao je svoje mjesto u početnom sastavu Waltera Smitha u polufinalu Liga-kupa u kojem su snage na Hampden Parku odmjerili njegovi Glasgow Rangersi i momčad Motherwella.

Rangersi su poveli u 20. minuti vrlo lijepim pogotkom Edua, no Motherwell je uspio izjednačiti rezultat sredinom drugog poluvremena preko Lasleyja.

Igrala se 75. minuta kada je Jelavić primio jednu dugu loptu, ušao u kazneni prostor te si otvorio prostor za centaršut koji u glavom u mrežu posprema Naismith za pobjedu 2:1 i prolaz u finale.

Jelavić je teren napustio u 89. minuti, a u finalu će Rangersi igrati protiv svojih vječnih rivala, Celtica. Celtic je u drugom polufinalu svladao Aberdeen 4:1 golovima Commonsa, Mulgrewa, Rognea i Stokesa - i to unutar prve 34 minute dvoboja.