Zadar nemoćan protiv Oostendea

Bernard Jurišić • utorak, 01.02.2011.

Košarkaši Zadra poraženi su od belgijskog Oostendea u trećem kolu Topa 16 Eurochallenge kupa. Belgijski predstavnik pobjedom 85:73 ostao je sam na vrhu sa sve tri pobjede...

Belgijski Oostende bio je previsoka prepreka za košarkaše Zadra u 3. kolu Topa 16 Eurochallenge kupa. Zadrani su se u Dvorani Krešimira Ćosića dobro držali samo u prvoj četvrtini, koja je završila 20:20. No, već do poluvremena Belgijci su otišli na dvoznamenkastu razliku i na odmor odnijeli plus od 48:36.

U trećoj četvrtini nastavljena je bolja igra gostiju, koji su definitivno prelomili susret i sa 67:50 dočekali posljednjih deset minuta. U njima su Zadrani uspjeli tek kozmetički ublažiti poraz i na koncu su potpisali poraz od 12 razlike.

Najbolji kod Zadrana bio je Amerikanac Brandon Brown s 19 poena i 5 skokova, Miro Bilan je imao 10 poena i 9 skokova. Belgijsku momčad predvodili su Amerikanci Caleb Green (26 poena, 4 skoka) i Darrell Mitchell 23 poena, 5 skokova i 7 asistencija.

U drugoj utakmici skupine češki Prostejov pobijedio je ruski Lokomotiv Kuban 67:66. U 4. kolu 15. veljače Zadar dočekuje Lokomotiv.