Automoto

Honde diktiraju tempo

Maja Giljanović • srijeda, 02.02.2011.

Aktualni svjetski viceprvak Dani Pedrosa i bivši prvak svijeta Casey Stoner zauzeli su prve dvije pozicije nakon drugog dana testiranja u Maleziji. Španjolac je najbrži krug odvozio za 2:00,70 šest desetinki ispred Stonera, a treće je mjesto osvojio Ben Spies na Yamahi. Svjetski prvak Jorge Lorenzo je zauzeo sedmo, a sedmerostruki prvak svijeta u najjačoj klasi Valentino Rossi 13. mjesto.

Četvrti krug koji je Dani Pedrosa odvozio drugog dana testiranja na Sepangu ostalima je ostao nedostižan, Španjolac se spustio na 2:00,770 što je više od sekunde bolje od najbržeg kruga Caseyja Stonera u utorak i dovoljno da Australca skine s prvog mjesta poretka.

I Stoner je poboljšao jučerašnji rezultat, ali je na drugom mjestu za Pedrosom zaostao 0,664 sekunde. Na treću se poziciju probio Ben Spies na Yamahi, a ispod jedne sekunde zaostatka odvozili su i Andrea Dovizioso (Honda), Marco Simoncelli (Honda), Hiroshi Aoyama (Honda), svjetski prvak Jorge Lorenzo (Yamaha), Alvaro Bautista (Suzuki) i Colin Edwards (Yamaha).

Deveterostruki svjetski prvak ukupno i sedmerostruki samo u najjačoj klasi Valentino Rossi bio je brži nego prije 24 sata, 2:03,365 je spustio na 2:02,597, a u poretku je skliznuo za jednu poziciju na 13. mjesto.

Kao i Rossiju ozljeda ramena smeta i Calu Crutchlowu (Yamaha), engleski je rookie i svjetski prvak u Supersportu 2009. godine odvozio 2:03,032 i prije nego je izletio u šestom zavoju i zamalo ozljedu još i pogoršao zauzeo 15. mjesto.