Sjajni Vrkić i Bagarić

Ante Zovko • nedjelja, 06.02.2011.

16. kolo grčkog prvenstva donijelo je sjajne partije hrvatskih košarkaša. Zoran Vrkić i Dalibor Bagarić bili su ponajbolji u redovima svojih momčadi iako se samo Bagarić može pohvaliti pobjedom.

Dalibor Bagarić odigrao je još jednu u nizu utakmica u kojoj je imao vrlo važnu ulogu u igri svog Maroussija. Nova žrtva atenskog kluba je Ikarus, koji je svladan na vlastitom parketu 81:77.

U svojoj desetoj pobjedi Maroussi se ni u jednom trenutku nije mogao značajnije rezultatski odlijepiti, najviše osam poena u 39. minuti. Bila je to i ključna razlika za pobjedu gostiju za koje je naš centar ubacio 13 poena (5/9 za dva, 3/4 s linije slobodnih), ugrabio devet skokova, skupio dvije asistencije te dvije osvojene i izgubljene lopte. Sve to u gotovo 30 minuta za valorizaciju 24, najbolju u svojoj momčadi.

Više i od prvog strijelca Maroussija Kommatosa (21 poen, šest skokova). Na visini zadatka bili su i Haritopoulos (15) te Gagaloudis (14). Još jedan bivši igrač Cibone, Bariša Krasić, za Ikaros je igrao 24 minute za dva poena, dva skoka i jednu asistenciju.

Zoran Vrkić nije trebao mnogo vremena da dobije trenerovo povjerenje. U domaćem ogledu protiv Panathinaikosa počeo je u startnoj petorci Peristerija koji je očekivano poražen sa 89:64.

Vrkić je uzvratio sjajnom partijom: za 37 minuta postigao je 23 poena (3/7 za dva, 4/7 za tri, 5/5 slobodna bacanja) uz dva skoka i dvije ukradene lopte za ukupnu valorizaciju 19, najbolju u svojoj ekipi. U redovima prvaka fino su raspodijelili učinak pa su petorica završila dvoznamenkasta (Perperoglou 15, Tepić 13, Vougioukas 12, Calathes 11, Nicholas 10).

Jurica Golemac u domaćem porazu svog Kolosossa od Kavale (74:70) za 18 je minuta postigao 12 poena, jedan skok, asistenciju te po osvojenu i izgubljenu loptu.

Doprvak Olympiakos i vodeći klub lige ne zna za pogrešan korak. Jedan od lakših odradio je na domaćem terenu protiv Panioniosa i dobio 82:63 riješivši sve dvojbe već u drugoj četvrtini.

Utakmicu je neobičnim učinkom obilježio Miloš Teodosić koji je za 21 minutu skupio osam poena i devet asistencija. Halperin je postigao 13, Mavrokefalidis 12, a Papaloukas 10.