Šibenik stopostotan u Medulinu

Ivana Jurica • petak, 11.02.2011.

Sva tri dogovorena pripremna susreta na medulinskim pripremama nogometaši Šibenika riješili su u svoju korist. Posljednja momčad koju su pobijedili (3:0) je Budućnost iz Banovića, premierligaš BIH. Ponovno je raspoložen bio prvi šibenski strijelac na ovim pripremama, Stipe Bačelić-Grgić koji je postigao dva gola, s jednim mu se pridružio i Dražen Jelić.

ŠIBENIK – BUDUĆNOST BANOVIĆI 3:0 (1:0)

Medulin, igralište SC, gledatelja 50
Strijelci: Jelić 10', Bačelić-Grgić 85', 87'

ŠIBENIK: Blažević, Jurčević, Zurak, Kartelo, Spahija, Krišto, Bulat, Brečević, Alispahić, Tokić, Jelić. Još su igrali: Pešić, Blaić, Fuštar, Zoričić, Husmani, Božić. Trener: V. Lokica.

BUDUĆNOST BANOVIĆI: Husić, Čengić, Čolić, Čamrković, Sarajlić, Ikanović, Đerzić, Omić, Haskić, Šmigalović, Lugavić. Još su igrali: Slomić, Pirić, Jahić, Imamović. Trener: Munever Rizvić.

Početak priprema šibenskog prvoligaša nije nudio odveć optimizma. Niti prijateljske utakmice nisu bile iznimka. Poraz od drugoligaša Solina, a zatim i remi s Dugopoljem, sve na domaćem terenu, nisu nagovještavali bolje dane za klub sa Šubićevca. No, kako je vrijeme odmicalo rezultati, ali i igra bivali su sve bolji, pa je samim time i optimizam uoči proljetnog dijela sezone veći nego što je bio početku priprema.

Nakon pobjeda nad objektivno slabijim protivnicima (Jadran Kaštel Sućurac, Raštane, Junak), zaredali su susreti s kvalitetnijim momčadima. U Čitluku su Šibenčani s minimalnih 1:0 pobijedili mostarski Zrinjski, a tri čiste pobjede ostvarili su i u Medulinu (slovenski prvoligaš Primorje, te BIH premierligaši Sloboda iz Tuzle i Budućnost Banovići).

Lista strijelaca

6 – Stipe Bačelić-Grgić
2 - Mehmed Alispahić, Mehmed Alispahić, Dražen Jelić
1 – Dario Krišto, Daniel Georgievski, Ivan Fuštar, Boris Pešić, Ivan Jurič, Niko Tokić, Marko Kartelo

Upravo je Budućnost, trenutno 13-plasirana momčad BIH prvenstva, bila posljednji protivnik Modrima u Istri. Već u desetoj minuti mrežu kluba koji igra svoju premijernu sezonu u Prvoj ligi načeo je Dražen Jelić. Minimalan je rezultat važio sve do pred kraj utakmice kad je s nova dva gola Stipe Bačelić-Grgić potvrdio pobjedu svoje momčadi, ali i dodatno povećao svoje vodstvo na klupskoj ljestvici strijelaca na ovozimskim pripremama.

Za razliku od prethodna dva susreta u Medulinu trener Lokica od prve je minute isprobao nove igrače Zuraka i Brečevića. Umjesto bolesnog Čulića u veznom je redu od prve minute zaigrao Bulat, dok je Bačelić-Grgić u igru ušao u drugom poluvremenu.

Subota je posljednji dan priprema u Medulinu. Poslije jutarnjeg treninga i ručka šibenska delegacija vraća se kući. Slijede dva slobodna dana, a zatim i završna faza priprema prije bitki za prvoligaške bodove.

• Obrisan korisnik12.02.2011. u 19:52
    kakve su to price o prodaji alispahica?? bit ce da smo kupili jos jednog, a bome obojica daju golove... :D