Hamm-Westfalen 24:32 Gummersbach
Gummersbach

Zrnić i Vuković donijeli pobjedu

Mario Glasnović • subota, 12.02.2011.

Hrvatska kolonija u VfL Gummersbachu nastavlja s odličnim igrama. Upisali su nova dva boda u gostima protiv HSG Ahlen-Hamma, a najbolji pojedinac na utakmici bio je Vedran Zrnić koji postigao osam pogodaka. Drago Vuković je također bio odličan sa pet golova u protivničkoj mreži.

Novi trener

Od sljedeće sezone HSV će na klupi imati novog trenera. Na službenim stranicama je objavljeno kako će Per Carlen od 1. lipnja 2011. sjesti na klupu Hamburškog prvoligaša. 51-godišnji stručnjak ranije je vodio Flensburg i švedski Malmö, a zanimljivo je da je i njegov sin Oscar Carlen, aktualni švedski reprezentativac, već ranije potpisao ugovor s HSV-om.

Gummersbach je upisao drugu uzastopnu pobjedu u nastavku Bundeslige. Nakon što su u utorak slavili protiv Göppingena, danas su u gostima pobijedili momčad Ahlen-Hamma. Vedran Zrnić postigao je osam pogodaka, dok je Drago Vuković pet puta bio precizan, a zaradio je i jedno isključenje. Nastupe su upisali i vratar Vjenceslav Somić te Josip Valčić.

Gummersbach je prvi poveo i u početnim minutama bio bolja momčad, no tada se bude domaćini i u nekoliko minuta preokreću rezultat. Dobrom igrom su stekli prednost od tri pogotka razlike. Nakon toga gosti počinju igrati kvalitetnije te u 21 minuti vode s 10:9. Do kraja poluvremena Gummersbach je svoju prednost povećao na +4. Na odmor se otišlo s prednošću Gummersbacha od 15:11.

Lacković lakše ozlijeđen

Hrvatski reprezentativac Blaženko Lacković ima lakših problema s ramenom zbog čega je propustio zadnji prvenstveni susret. Liječnici HSV-a smatraju da će Lacković propustiti i nedjeljni dvoboj s Magdeburgom.

U drugome poluvremenu utakmica je bila manje dramatična te je išla samo u jednome smjeru. Gosti su povećavali svoju prednost, a posljednjih desetak minuta Ahlen-Hamm je u potpunosti pao, što je Gummersbach dobro iskoristio. Konačan rezultat utakmice bio je 32:24 za Gummersbach.

Osim naših reprezentativaca kod gostiju su precizni su bili Adrian Pfahl te Mostarac s francuskom putovnicom, Igor Anić, koji je postigao tri pogotka. U redovima Ahlena najbolji strijelci su bili Pomerantz i Simon, obojica po pet pogodaka.

• Obrisan korisnik12.02.2011. u 22:12
    Schwalb na kraju sezone odlazi u upravu kluba mislim na funkciju sportskog direktora.Da se opet vratim na Hsv-Kiel,prije 3 mj.Hsv-e je jedva dobio Kiela kući,još su Kielu falila oba ljevaka Zeitz i Anderson,te Narcisse.Tako da je Hsv-e najjači u Bundeligi,to nije istina!!
  • Obrisan korisnik12.02.2011. u 22:08
    To uopće nije istina da Hsv-e ima najjaču ekipu,kada je Kiel dosta jači od Hsv-e.Hsv-e jest jači od Kiela na pozicijama pivota i krila,ali isto tako uvjerljiva prevaga na strani Kiela su Narciise i Jicha u vanjskoj liniji,te Omeyer na golu.Ne zaboravite da Kiel,cijelu ovu sezonu igra bez... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik12.02.2011. u 20:59
    zato sto vec tri god ima najjacu ekipu i nije nista osvojio osim kupa. kad je to hsv bio u polufinalu ili finalu lige prvaka? nisu nikad nista u u lp napravili
  • zovche12.02.2011. u 20:29
    jel zna netko reci zasto Schwab, trenutni trener HSV-a odlazi na kraju godine... mislim, ne volim ga uopce ali covjek je uvjerljivo prvi vec sada osigurao naslov, u ligi prvaka gura konstantno do polufinala-finala... pa mi nije jasno zasto ga tjeraju ili je on sam odlucio tako...