Bagarić po 15 poena i skokova za novo slavlje

Ante Zovko • ponedjeljak, 14.02.2011.

Nova odlična izvedba Dalibora Bagarića Maroussiju je donijela novu pobjedu i zadržala ga na trećoj poziciji. Zoran Vrkić nije bio ni izbliza nadahnut kao prošlog tjedna...

U Grčkoj je zaokruženo 17. kolo košarkaške lige poslije kojeg Dalibor Bagarić opet ima veliki razlog za zadovoljstvo. Naš je centar u pobjedi Maroussija protiv Kavale 76:63 za gotovo 24 minute upisao 15 poena, 15 skokova, jednu asistenciju i jednu ukradenu loptu uz pet pogrešaka.

Donijelo mu je to valorizaciju 26, drugu najbolju u njegovoj momčadi. Najbolji je s indeksom 35 bio Kommatos koji je za 38 minuta ubacio 26 poena uz devet skokova i četiri ukradene lopte.

To je Maroussijeva 11. pobjeda kojom se dodatno učvrstio na trećoj poziciji.

Zoran Vrkić za razliku od prošlog tjedna (23 poena) nije bio jednako raspoložen. Za Peristeri je na gostovanju kod Iraklisa (pobjeda 72:57) odigrao 25 minuta, ali postigao samo dva poena (1/5 za dva, za tri 0/1) uz dva skoka te po jednu asistenciju i jednu izgubljenu loptu. Njegov se klub drži na osmoj poziciji s omjerom 8-9.

Olympiakos i Panathinaikos pregazili su svoje protivnike. Doprvak i vodeći klub lige domaći je Ikaros ostavio na -46 (102:56), dok je prvak odradio posao na domaćem parketu protiv Kolossosa (92:56). Jurica Golemac za poražene je za 22 minute ubacio 11 poena.