Boca popravila dojam

Maja Giljanović • ponedjeljak, 21.02.2011.

Golom Mouchea na startu drugog poluvremena Boca Juniorsi su osvojili tri boda u derbiju kod Racinga i koliko se toliko oprali za sramotu iz prvog kola na svojoj Bomboneri protiv Godoya. Pobijedio je i River, a na šest bodova su samo Olimpo i prvak Aperture Estudiantes.

Nakon 1:4 na Bomboneri protiv Godoya navijači Boca Juniorsa pribojavali su se clasica protiv Racinga tim više što je susret zbog ozljede gležnja zadobivene u prvom kolu utakmicu propustio Juan Roman Riquelme.

Zbog suspenzije je izostao i Walter Erviti i trener Julio Cesar Falcioni se zato odlučio na formaciju 4-4-2 s dvojicom novopridošlica Leandrom Somozom i Diego Riverom.

Suradnja sa Sebastianom Battaglijom i Cristianom Chavezom pokazala se punim pogotkom: Boca je najvećim dijelom susreta dominirala, kontorlirala situaciju na terenu, a put iza leđa Racingovog golmana pronašao je Mouche u 47. minuti i koliko-toliko oprao Bocu za prošlotjedni debakl.

Tri boda je osvojio i River Plate. Huracan je na Monumentalu odolijevao 50 minuta, ali nije izdržao, u 51. minuti probio ih je Lamela, a pobjedu je u 59. osigurao Ferrari.

Nakon dvije utakmice samo su dvije momčadi sa stopostotnim učinkom: Olimpo je nakon Banfielda u prvom kolu (2:1) pobijedio i Gimnasiju u La Plati (3:1), a prvak Aperture Estudiantes nakon Newell's Old Boysa (2:1) slavio je i kod Quilmesa (1:0).

Clausura, 2. kolo:
Racing - Boca Juniors 0:1, River Plate - Huracan 2:0, Quilmes - Estudiantes 0:1, Velez - All Boys 1:2, Newell's Old Boys - Lanus 2:1, Argentinos Juniors - Independiente 0:0, Banfield - Colon 1:1, Gimnasia - Olimpo 1:3