1. Hrvatska nogometna liga, 19. kolo, 26.02.2011, 17:00 h, Split, Gradski stadion u Poljudu, gledatelja: 5.000
Suci: Ante Vučemilović (Osijek), Conjar (Osijek), Novoselnik (Belišće)
Hajduk
Hajduk
0:0(0:0) Inter-Zaprešić
Inter-Zaprešić

Hajduk nulom u proljeće

S Poljuda:Bernard Jurišić • subota, 26.02.2011.

Bunker, bunkerčina Zaprešićana odolijela je napadima Hajduka u prvoj utakmici proljetnog dijela sezone na Poljudu. Splićani su triput tresli vratnicu, ali put do mreže vrlo dobrog vratara Krševana Santinija nisu pronašli...

Stjepan Babić
63'
7
Armand Dubois Yankep
72'
20
Mislav Oršić
72'
Ilija Lončarević

Hajduk je bez Ibričića i Strinića krenuo u proljeće u kojemu se nada afirmirati mladu momčad i zaprijetiti Dinamu na vrhu ljestvice. Inter je u Split stigao rasterećen i pokazao kako će "bili" ove sezone imati puno problema s momčadima koje se zatvore u bunker. Kao i dosad, uostalom.

Novi kapetan Vukušić otvorio je utakmicu pokušajem iz okreta već u drugoj minuti, a u 10. ubilježio gotovo nevjerojatan promašaj s pet metara ispred već savladanog vratara.

Nakon što su Zaprešićani desetak minuta "umrtvili" utakmicu, Hajduk je u drugom dijelu prvog poluvremena opet pritisnuo i stvorio nekoliko prigoda iz kojih je mogao povesti. Najprije je Tomasov pokušao oštrim udarcem s 18 metara, potom je Trebotić na prvoj vratnici loše pucao na ubačaj Kreše Ljubičića.

U 39. minuti stigla je najveća Hajdukova prijetnja. Tomasov je izveo slobodan udarac s 18 metara iz idealne pozicije za ljevaka, prebacio živi zid i savladao Santinija, no lopta je završila na vratnici. Zaprešićani u prvih 45 gotovo da i nisu prešli centar, ali Hajduk nije uspio materijalizirati puno veći posjed lopte u svojim nogama u prvih 45 minuta.

Sve do 59. minute Hajduk nije pronalazio put prema gostujućim vratima u drugom dijelu. Tada je s lijevog ruba kaznenog prostora desnicom zaprijetio Anas Sharbini, no vratar Zaprešićana uz pomoć grede spasio je svoju mrežu.

I na narednu prijetnju čekalo se još neko vrijeme, tek u 78. minuti Marin Ljubičić je dobro zapucao s 20 metara, Santini je krajnjim naporom loptu skrenuo u korner. Oremuš je u 84. minuti imao dovoljno prostora za udarac u kaznenom prostoru, no poslao je loptu nebu pod oblake.

U posljednjim minutama igrala se totalna "viktorija" prema vratima "žutih", a treći put greda Intera zatresla se u 87. minuti. Andrijašević je pucao, Santini skrenuo loptu koja se od grede odbila u korner.

Napustila je Hajdukovce i sreća danas, Inter je u 90 minuta možda dvaput prešao centar čvrsto i ustrajno čuvajući nulu, u čemu je na kraju i uspio. Hajdukovom treneru i navijačima ostaju glavobolje, na današnje bodove se itekako računalo.

• Obrisan korisnik28.02.2011. u 11:44
    slušao sam prijenos na radij. Hajduk je napadao,promašivao,pritiskao, ali ipak Inter je imao koju šansu i više od dva prijelaza centra. Bernarde jesi li ti bio na utakmici ili si prepisao članak od drugih kolega?
  • Mihalj27.02.2011. u 16:42
    Inter je uvijek neugodan protivnik
    Mihalj
  • Obrisan korisnik26.02.2011. u 21:50
    Nista cudno! Momcad je dosta mlada i uzet ce vrimena to nariktat i ozivit. Nije kriva uprava za ovakve utakmice, jednostavno neide. Stvoris sansu moras zabit. Netriba sad odma blatit ni igrace ni trenera ni upravu. Nas najveci problem je kad se dogodi neka vazna promjena odma pucamo na trofeje... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik26.02.2011. u 21:07
    Kerume,marš van i ti i svi nesposobni vlaji koje si dovuka u klub!!!Osramotija si Svetinju,Split i Dalmaciju.Ko je tebi da vlast u ruke,nije tvoja glava za dvi noge!!!!!Srami se,radiš privatnu svinjariju!!Biži ća,biži prije nego te netko ne zgazi ko crva!!!Pitaj Boga tko si i šta si,ali čovik... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik26.02.2011. u 20:58