Subotić upisao prvu pobjedu

Ante Zovko • nedjelja, 27.02.2011.

18. kolo grčke lige nije bilo sretno za dvojicu naših košarkaša, ali jest za Slobodana Subotića koji je upisao prvu pobjedu nakon povratka u Aris.

Oba hrvatska košarkaša u grčkoj ligi doživjela su poraze u 18. kolu. Maroussi Dalibora Bagarića stradao je na domaćem parketu protiv prvaka Panathinaikosa 98:57.

Bagarić je u atenskom ogledu sudjelovao tek pet minuta. Počeo je u startnoj petorci te ubacio tri poena iz slobodnih bacanja, ubilježio jedan skok i jednu izgubljenu loptu.

Vougioukas je s 21 poenom predvodio goste koji su se na gradskom rivalu iskalili za poraz od Lieutuvosa u Euroligi. Po 14 su dodali Nicholas i Perperoglou. Za Maroussi, koji je skliznuo na četvrtu poziciju, Clemente je upisao 15 poena.

Nešto bolju večer imao je Zoran Vrkić na gostovanju kod AEK-a. Njegov Peristeri poražen je 64:60 i sada zauzima sedmu poziciju, a naš je košarkaš za 28 minuta postigao 11 poena, jednu asistenciju i dvije izgubljene lopte.

Slobodan Subotić u drugoj je utakmici od povratka na klupu Arisa dobio prvu. Pobijedili su Kolossos 75:66 i s omjerom 10-9 drže petu poziciju.