Karlović potonuo ispod 200. mjesta

Maja Giljanović • ponedjeljak, 28.02.2011.

Bivši 14. tenisač svijeta Ivo Karlović prošli je tjedan ispao u prvom kolu Delray Beacha i ostao bez 150 bodova osvojenih u prošlogodišnjem finalu što ga je ovog ponedjeljka unazadilo za 76 pozicija na 217. mjesto. Ispred Karlovića odsad su i Antonio Veić i Franko Škugor, a još otprije Ivan Dodig, Marin Čilić i Ivan Ljubičić.

Prošle godine Ivo Karlović je dogurao do finala Delray Beacha (Gulbis), osvojio 150 bodova i plasman na ATP rang-listi poboljšao za četiri pozicije na 29. mjesto. Godinu poslije Karlović je ispao u prvom kolu od kasnijeg finaliste Janka Tipsarevića, ostao bez 150 bodova i potonuo: u Delray Beach je stigao na 141. mjesto, iz njega je otputovao kao 217. tenisač svijeta.

Od ponedjeljka od Karla su bolji i Antonio Veić na 213. i Franko Škugor na 167. mjestu (dvije pozicije iza plasmana karijere iz rujna prošle godine), a još otprije Ivan Dodig, Marin Čilić i b>Ivan Ljubičić.

Dodig je plasmanom u četvrtfinale Delray Beacha (Tipsarević) osvojio 45 bodova i za tri pozicije svoj renking karijere poboljšao na 57. mjesto, Čilić se vratio u Top 20 na 20. mjesto, a Ljubičić je u odnosu na prošli tjedan izgubio dvije pozicije i skliznuo na 16. mjesto.

Najbolji i jedini Hrvat u paru u Top 100 je Lovro Zovko na 82. mjestu, najbolji na svijetu i dalje su braća Bob i Mike Bryan, a nepromijenjen je poredak i u Top 10: broj jedan je Rafael Nadal, a u pet najboljih i dalje su finalist Dubaija Roger Federer, treći put uzastopce pobjednik u Emiratima Novak Đoković, Robin Söderling i Andy Murray.

Polufinalist Dubaija Richard Gasquet (Federer) bolji je za sedam pozicija (21.), a prvi naslov nakon ozljede koji je Juan Martin Del Potro osvojio u Delray Beachu Argentinca je katapultirao za 77 pozicija na 89. mjesto.