1. Hrvatska nogometna liga, 20. kolo, 04.03.2011, 17:00 h, Stadion ŠRC Zaprešić, gledatelja: 400
Suci: Danijel Trampus (Osijek), Tomislav Kucina (Sveti Ivan Žabno), Dražen Pejić (Vukovar)
Inter-Zaprešić
0:2 Zagreb
Josip Jurendić 19', 71'
Zagreb

Raspoloženi Jurendić recept za Inter

Borna Rupnik • petak, 04.03.2011.

Nogometaši Zagreba prekinuli su Interov niz od šest utakmica bez poraza, a glavnu je ulogu u pobjedi Pjesnika odigrao Josip Jurendić...

Armand Dubois Yankep
28'
21
Aleksandar Trajkovski
64'
19
Ivan Blažević
75'
Igor Jugović
72'
28
Lovro Medić
81'
23
Neven Marković
83'
Luka Pavlović

Nakon boda protiv Šibenika osvojenog proteklog tjedna u Kranjčevićevoj, Pjesnici pod vodstvom Luke Pavlovića ostvarili su i prvu pobjedu u drugom dijelu prvenstva. S 2:0 ujedno su stali na kraju nizu nepobjedivosti svojih domaćina, Intera iz Zaprešića.

Da će petak biti dobar dan za njega, ali i za cijelu njegovu momčad, Josip Jurendić je najavio vrlo lijepim pogotkom nakon odličnog udarca u 19. minuti susreta. S tih 1:0 otišlo se i na poluvrijeme.

Jurendić je i u nastavku susreta u Zaprešiću potvrdio svoju dobru formu u 2011. godini, koju je pokazao već protiv Šibenčana, a svoj je drugi pogodak na susretu postigao u 72. minuti i tako zapečatio sudbinu Intera.

Zagreb je tom pobjedom barem do sutra skočio na osmo mjesto prvenstvenog poretka, dok će Inter s petog mjesta sa zanimanjem pratiti sutrašnji obračun dvojca kojem gleda u leđa, Splita i Cibalije.

Zanimljivo, Pjesnici iz Kranjčevićeve već četiri sezone nisu morali priznati poraz na gostovanju u Zaprešiću.