1. Hrvatska nogometna liga, 20. kolo, 05.03.2011, 20:10 h, Stadion u Maksimiru, gledatelja: 500
Suci: Ljubičić (Osijek), Menđušić (Vinkovci), Mergeduš (Nova Gradiška)

Slaven Belupo izborio bod na Maksimiru

S Maksimira:Borna Rupnik, Ante Zovko • subota, 05.03.2011.

U posljednjoj utakmici 20. kola Prve hrvatske nogometne lige susreli su se Dinamo i Slaven Belupo. Po prvi put je njihov susret u Zagrebu završio bez pobjednika, ali i bez golova...

Nakon što je otvorio drugi dio prvenstva minimalnom pobjedom u Karlovcu, Dinamo je prvu utakmicu u 2011. godini na svom Maksimiru odigrao protiv Slaven Belupa. Igralo se po vrlo lošem terenu, uništenom još od prosinačkog dvoboja s PAOK-om, pred približno 500 gledatelja.

Gosti iz Koprivnice postavili su se čvrsto i organizirano, u skladu s najavama, te su uvodne minute prolazile samo ispitivanju snaga i neuspješnim Dinamovim pokušajima slaganja smislenog napada. Štoviše, Slaven Belupo je nešto i pokušavao u napadu, posebno preko desne strane i Gorana Mujanovića, no pravih opasnosti za Ivana Kelavu ipak nije bilo.

Ljuti Vaha

Dinamov se tabor u nekoliko navrata u prvom poluvremenu nije složio sa sudačkim odlukama o situacijama u kaznenom prostoru Slavena i kriteriju (ne)dodjele žutih kartona, a u jednom je trenutku najburnije reagirao trener Vahid Halilhodžić, koji je ljutito došao pojasniti nešto klupi Slaven Belupa.

Plavi su potom počeli sve češće prijetiti ubacivanjima, bilo iz slobodnih udaraca ili prekida, bilo dva puta zahvaljujući Ivanu Tomečaku, no nisu to bile prave lopte za Fatosa Beqiraja, Andreja Kramarića ili Marija Šituma.

Povremeno je pokušavao i Josip Brezovec iz daljine, ali mreža se zatresla tek u 24. minuti iz jedne gužve pred Silvijom Rodićem. No, sudac je poništio pogodak zbog zaleđa. Slaven Belupo u međuvremenu nije popustio, nastavio se odlučno braniti, a Dinamo je najbliže golu u prvom dijelu stigao u 38. minuti. Pedro Morales je iz slobodnog udarca zatresao prečku.

Dvije minute prije odlaska na odmor Milan Badelj je dobro proigrao Beqiraja, no njegov lob preko Rodića nije bio uspješan. U drugo su poluvrijeme Zagrepčani ušli aktivnije i odmah stvorili nekolicinu opasnih situacija.

Moralesa je još jednom zaustavila prečka, a već u sljedećem napadu i intervencija vratara Rodića. U 55. minuti Beqiraj ne stiže obećavajuću loptu, a pokušaje Badelja i Brezoveca blokira požrtvovna obrana gostiju. Samo minutu poslije koprivnički je prvoligaš upozorio da Dinamo može biti kažnjen - povratna lopta Davora Bagarića u brzom protunapadu zamalo je pronašla dvojicu slobodnih suigrača.

Nastavak je bio dosta aktivniji od prvih 45 minuta, Dinamo je uglavnom imao inicijativu, no i Slaven Belupo se pokazao s dva dobra ubačaja Vedrana Purića, a što se utakmica više bližila kraju, to je sastav Mile Petkovića djelovao uvjerenije da će Maksimir napustiti s bodom u džepu.

U nedostatku pravih, izrađenijih akcija u završnih 10-15 minuta, zaprijetili su tek Ante Rukavina i Luis Ibanez, odnosno Josip Milardović i Tomislav Bušić s druge strane, a Beqiraj je u dva navrata bio povukao potez previše pa su i njegove izgledne šanse otišle u nepovrat. U sudačkoj nadoknadi glavom je pucao Tonel, no lopta je završila pored gola.

Naposljetku će gosti zadovoljniji napustiti Maksimir, a Dinamo sada na vrhu poretka ima pet bodova viška ispred Hajduka.

• Obrisan korisnik06.03.2011. u 02:52
    sad ce hajduk dobit sve do kraja,i dinama usrid maksirugla,odma je prvenstvo dobilo na zanimljivosti...hahahaa,znate da je,bas...do sljedeceg kola i kiksa hajduka...:DDDD
  • Obrisan korisnik05.03.2011. u 23:21
    I još jedna stvar me zanima, a nažalost "novinarčina" Blažičko to nije pitao ni primjetio, zašto je Morales izašao iz igre? Danas je napokon bio dobar kao ranije i zapravo je jedini nešto pružio. Nisam primjetio da je ozlijeđen, a ako se umorio, e pa onda je to smiješno, jer umoriti se u utakmici... [više na forumu]
  • Zvrx05.03.2011. u 23:14
    Vaha, malo samokritike ne bi škodilo. Sreća da je i Hajduk kiksao u prošlom kolu pa nam ne puše za vratom, ali igra večeras nije bila dobra. Razlika još nije zabrinjavajuća, ali igra mora biti bolja.