Kus odličan u pobjedi nad Barcelonom

Borna Rupnik • nedjelja, 06.03.2011.

U 23. kolu španjolskog košarkaškog prvenstva poraz je doživjela vodeća Barcelona, a u redovima najvećeg rivala katalonske momčadi istaknuo se naš Ante Tomić. No, ni drugi hrvatski košarkaši nisu podbacili - naprotiv...

Real Madrid slomio je u drugom poluvremenu Joventut i u prvoj utakmici bez Ettorea Messine na klupi stigao do 78:60, a hrvatski centar Ante Tomić podijelio je titulu prvog strijelca svoje momčadi. On i Sergio Llull ubacili su po 13 koševa, a Tomić je za 15 minuta na parketu dodao i četiri skoka. Goste je predvodio David Jelinek s 15 ubačaja.

Pobjeda Kraljevskog kluba u borbi za vrh poretka dobila je na težini zahvaljujući porazu vodeće Barcelone, četvrtom u prvenstvu. Bolja je bila Fuenlabrada (69:66), za koju je Davor Kus pružio još jednu dobru partiju. Postigao je 16 koševa uz dvije asistencije, a efikasniji je bio tek Gustavo Ayon s 24 koša. Juan Carlos Navarro zabio je 20 za Barcelonu.

Marko Banić bio je prvi strijelac svog Bilbaa u dvoboju protiv Lagun Ara. U pobjedu od šest koševa razlike ugradio je čak 21 koš i četiri skoka, a za goste je Jimmy Baron ubacio 27. U susretu u kojem nijedna momčad nije probila granicu od 50 koševa, Mario Stojić je u tijesnom porazu Alicantea kod Manrese sudjelovao s osam ubačaja i četiri uhvaćene lopte.

Stanko Barać i Caja Laboral nisu imali problema protiv Zaragoze. Naš je košarkaš odlično iskoristio čak 33 minute na parketu i završio susret sa 16 poena i 12 skokova.