Mario Majdić Natrlin • ponedjeljak, 07.03.2011.

U izravnoj borbi za drugo mjesto na Istoku, Chicago Bullsi su i po treći put ove sezone pobijedili Miami Heat. Lakersi su neočekivano dominantno odradili svoje gostovanje u neugodnom San Antoniju. Memphis je iznenadio i prekinuo niz Dallasa, a dvije utakmice riješene su tek nakon produžetka...

Miami Heat upisao je svoj četvrti uzastopni poraz nakon sinoćnjeg neuspjeha protiv gostujućih Chicago Bullsa. Bullsi su slavili 87:86 u neizvjesnoj završnici u kojoj je njihova obrana zaustavila napad Miamija. Prvo je LeBron James (26 poena, osam skokova, šest asistencija) pokušao ući pod koš i položiti, ali ga je odlično popratio Joakim Noah. Lopta je stigla do Dwaynea Wadea (20 poena) koji iz kuta nije uspio pogoditi s istekom vremena.

Joakim Noah: "Pokušavamo igrati najbolje što možemo. Ono što je najuzbudljivije je to što ova momčad može još mnogo napredovati."

LeBron James: "Rekao sam svojoj momčadi kako ih neću nastavljati razočaravati u završnicama utakmica. Smatram sebe krivim za dosta stvari večeras."

Dwyane Wade: "Svijet dobiva ono što želi. Miami Heat gubi utakmice."

Chicago je s 27 poena predvodio odlični Derrick Rose, a važnu ulogu odigrao je i Luol Deng (18 koševa). Naime, Deng je s 15 sekundi prije kraja promašio važno slobodno bacanje i Miami je držao vodstvo 86:85, ali Noah (11 poena, osam skokova) hvata loptu i vraća je Dengu nad kojim prekršaj radi Mike Miller. Ovoga puta, Deng ubacuje oba slobodna i Bullsi preuzimaju konačno vodstvo.

Miami tako nastavlja gubiti neizvjesne utakmice i ispuštati vodstva protiv najboljih momčadi NBA-a. I sinoć su bolje ušli u susret i na poluvremenu vodili 49:40, ali to su vodstvo ponovno prokockali u drugom dijelu. Jamesu i Wadeu se s 23 poena priključio i Chris Bosh, ali ta trojka još jednom nije imala podršku ostatka momčadi. Trener Erik Spoelstra izjavio je nakon utakmice kako su u svlačionici neki igrači i plakali.

Lakersi ubacili u petu brzinu

LA Lakersi stigli su u posjet najboljoj momčadi lige i ubilježili sedmu uzastopnu pobjedu. Svladali su San Antonio Spurse 99:83 i nanijeli im tek treći ovosezonski poraz kod kuće. Lakersi su od prve minute nametnuli svoju volju šutirajući 60% iz igre u prvoj četvrtini koju su završili 34:13. Do poluvremena su zabili 65, a primili tek 37 koševa, u nastavku utakmice nisu popuštali pa se vodstvo penjalo i do 32 poena razlike.

Pobjede Knicksa i Celticsa

Šest igrača NY Knicksa završilo je s dvoznamenkastim brojem koševa u pobjedi nad Atlanta Hawksima 92:79. Predvodili su ih Amare Stoudemire s 26 i Landry Fields s 15 poena, a Billups ipak nije igrao zbog ozljede. Prvi strijelac Hawksa koji su izgubili tri od zadnje četiri utakmice, bio je Kirk Hinrich s 15 koševa.

Boston Celticsi svladali su Milwaukee Buckse 89:83. Paul Pierce zabio je 23 poena, Kevin Garnett dodao je 14 koševa i 11 skokova, a novopridošli Nenad Krstić prikupio je 17 poena za vodeću momčad Istoka. Milwaukee je predvodio Brandon Jennings s 23 koša.

Aktualne prvake je s 26 poena, sedam skokova i pet asistencija predvodio Kobe Bryant, Pau Gasol je dodao 21 koš, Lamar Odom 15 dok je Andrew Bynum dominirao pod obručima sa 17 skokova. Gary Neal s 15 te Tony Parker i George Hill s po 14 poena predvodili su indisponirane Spurse.

Košem Zacha Randolpha (27 poena, devet skokova) u posljednjoj sekundi utakmice s Dallas Mavericksima, Memphis Grizzliesi stigli su do pobjede 104:103 nad domaćinima koji su nanizali osam uzastopnih pobjeda. Randolphu su se pridružili Mike Conley sa 17 koševa i deset asistencija i Marc Gasol sa 16 ubačaja i deset skokova. Za Maverickse su Jason Terry i Dirk Nowitzki ubacili po 23. Grizzliesi su zabili više poena u trećoj četvrtini (41) nego u prvom poluvremenu (38).

Philadelphia i OKC nakon produžetka

Philadelphia 76ersi u produžetku su svladali Golden State Warriorse 125:117. Predvodio ih je Andre Iguodala s triple-double učinkom od 15 poena, 11 skokova i deset asistencija. Evan Turner i Thaddeus Young zabili su po 20 koševa. Warriorsi su gubili i s 18 poena razlike, ali su se, predvođeni Montom Ellisom koji je zabio 27 poena i tricu koja je izborila produžetak, vratili u utakmicu. Stephen Curry dodao je 22 koša.

Oklahoma City Thunder su nakon produžetka ubilježili pobjedu nad Phoenix Sunsima 122:118. Istaknuli su se Russell Westbrook s 32 poena i 11 asistencija te James Harden s 26 koševa dok se Durant zaustavio na 18 poena. Sunsi su izborili produžetak tricom raspoloženog Vincea Cartera koji je sinoć zabio 29 poena, a po 20 se ubacili Pietrus i Gortat što ipak nije bilo dovoljno za pobjedu u gostima.