Vodeni sportovi

Panionios nakon produžetaka, Savona uvjerljiva

Matej Milanović • četvrtak, 10.03.2011.

Savona je na svojem bazenu potpuno nadigrala Marseille i izborila finale Kupa LEN. Puno teži bio je posao Panioniosa, koji je završnicu Kupa izborio u produžecima...

Panionios je na uzvrat polufinala Kupa LEN s Honvedom došao s neugodnim zaostatkom od tri pogotka. No, inspiriranom igrom Grci su već nakon osam minuta potpuno preokrenuli situaciju, vodstvom od 6:1. U drugoj četvrtini stiže buđenje Honveda, koji dolazi do 6:3, zaostatka koji bi ih vodio u produžetke.

U trećoj dionici Panionios ponovno osigurava prolaz, vodstvom od +4, ali do kraja dvoboja Honved uspijeva vratiti razliku koja im osigurava produžetke, 9:6. Grci su u tim trenucima uspjeli sačuvati hladnu glavu i s jednim golom po produžetku došli do 2:0, za ukupnih 11:6. Grke je do finala vodio Andreas Miralis s tri pogotka. U slučaju pobjede u finalu Panionios bi postao prvi grčki sastav koji je slavio u Kupu LEN.

Protivnik u finalu bit će im prošlogodišnji finalist, Savona. Njihov protivnik bio je Marseille, koji je u prethodna dva kruga natjecanja već izbacio dva talijanska sastava (Brescia, Napoli). U Francuskoj je rezultat bio neodlučen te su oba sastava tražila bilo kakvu pobjedu, da bi prošla dalje.

Utakmicu je puno bolje otvorila domaća momčad, koja je povela 4:1.

U drugoj dionici je minimalnu prednost napravio Marseille, no u trećoj četvrtini ponovno je dominirala Savona koja je tako osam minuta prije kraja imala ogromnih 7:3. Do konca dvoboja Talijani su prednost još i povećali na konačnih 10:5. Najbolji je u redovima Savone bio Mlađan Janović sa četiri gola. Savona će u finalu tražiti drugi naslov u Kupu LEN, kojeg je već osvojila 2005. godine.