Vodeni sportovi

Tri gola Bana Volareviću

Maja Giljanović • ponedjeljak, 07.03.2011.

Ni Nervi nije pronašao slabu točku Pro Reccu, prvaci Europe u 19. su ligaškom kolu pobijedili i 19. put i od Savone koja je izgubila na gostovanju kod Posillipa se odvojili na šest bodova prednosti. Hrvatski su igrači ukupno postigli više od tucet golova, a najviše Teo Đogaš u pobjedi Ortigije nad Imperijom.

Derbi 19. kola odigrali su Posillipo i Savona, a u nervozom i isključenjima istrzanoj utakmici slavili su Napoletanci i gostima nanijeli drugi ovosezonski poraz nakon što ih je u prvom tjednu nove godine Pro Recco pobijedio 8:6.

Marin Ban je poslao tri lopte iza leđa Gorana Volarevića, obranu ispred bivšeg hrvatskog reprezentativca poput sira je probijao peterostruki strijelac Gallo i Posillipo je nakon 6:4 na poluvremenu u nastavku izdržao i slavio 14:12.

Savona sada za nedodirljivim Pro Reccom zaostaje šest bodova, suigrači našeg Damira Burića nisu se ni oznojili na gostovanju kod Nervija. Sve četiri četvrtine pripale su gostima, a nakon 10:3 u prvom dijelu igrači Pina Porzija na koncu su slavili okruglo 10 razlike (15:5).

Brixia Mira Kačića, trostrukog strijelca Marka Eleza i strijelca jednog gola Marina Franičevića na gostovanju je kod Florentije na poluvremenu gubila 3:5, ali je furioznom trećom četvrtinom (7:3) okrenula mlin u svoj korist i do kraja obranila prednost (12:11).

Ortigia Tea Đogaša i Denija Zovka fenjeraša Imperiju je ispratila s 15 golova iza Olive, a od simpatične skupine koja je u 19 utakmica osvojila tek jedan bod primila je šest golova od čega dva iz peterca. Ortigia je bila bolja od prvog do posljednjeg zvižduka, a u rezultat od 15:6 Splićani su utkali šest golova, Đogaš od četiri jednog iz peterca i Zovko dva.

Iza Pro Recca i Savone je Posillipo, četvrta je Brixia, u Top 5 je i Bogliasco, a Ortigia se probila na osmo mjesto. Najbolji strijelac lige je fantastični Boris Zloković (Pro Recco) strijelac u prosjeku 3,84 gola po utakmici (ukupno 73) ispred suigrača Aleksandra Ivovića (45) i Tibora Benedeka (43). Đogaš je s postignutih 41 na osmom mjestu, Elez ih je zabio 32, Ban 18, Franičević 13 i Zovko sedam.

Italija, 19. kolo:
Nervi - Pro Recco 5:15, Latina - Camogli 10:12, Ortigia - Imperia 15:6, Bogliasco - Lazio 8:6, Florentia - Brixia 11:12, Posillipo - Savona 14:12