Vodeni sportovi

Najveći favoriti bez polufinala

Maja Giljanović • subota, 12.03.2011.

U Gružu se od 10. do 13. ožujka igra Kup Hrvatske za mlađe juniore. Najveći favorit trećeg završnog turnira za mlađe kategorije Šibenik ostao je bez polufinala, finalisti Cošinog memorijala krajem siječnja u Skupini A su izgubili od Juga i Mornara i zauzeli tek treće mjesto. I drugi favorit Mladost je krenuo uspavano, bodom protiv Medveščaka, ali Zagrepčani su u nastavku napunili mrežu Primorja i Jadrana i polufinale izborili kao prvi na tablici Skupine B.

4.Primorje 3 -23 0

Kup Hrvatske za juniore u Crnici sredinom veljače su osvojili mornarevci Zdeslava Vrdoljaka, Hrvoje Bobanović je koncem veljače u Poljudu do naslova odveo i Mornareve kadete, a treći završni turnir Kupa Hrvatske za mlađe uzraste, Kup za mlađe juniore, od 10. do 13. ožujka odigrava se u Gružu.

POŠK - Jug 3:10

Za najveće favorite u Dubrovniku slovili su finalist 3. Memorijala Aleksandra Seiferta Šibenik (6:7 protiv Partizana) i Mladost koja je krajem siječnja u Zagrebu na Cošinom memorijalu osvojila treće mjesto (9:7 u produžecima protiv Levantea), ali polufinale je izborila tek Mladost.

Šibenčani su u Skupini A pobijedili samo POŠK 7:6, izgubili od Juga 6:8 i od Mornara 11:13 i zauzeli treće mjesto iza Juga i Mornara. Jug je POŠK pobijedio 10:3, Mornar je od gradskih rivala bio bolji za jedan gol (9:8), a međusobni susret kasnijih polufinalista u drugom je kolu završio podjelom bodova 5:5.

Mladost - Jadran 13:3

U Skupini B polufinale su izborili Mladost i Medveščak, treće mjesto zauzeo je Jadran, a bez boda je natjecanje u skupini završilo Primorje. Mladost je na startu odigrala 6:6 protiv Medveščaka, ali je napunila mrežu Primorja (15:5) i Jadrana (13:3) i osvojila prvo mjesto ispred Medveščaka koji je odigrao bez pobjednika i protiv Jadrana (6:6), ali je u posljednjem kolu potopio Primorje (12:3).

Mornar i Mladost za plasman u finale igraju u 18, a Medveščak i Jug u 19 sati.