1. Hrvatska nogometna liga, 21. kolo, 12.03.2011, 17:00 h, Stadion Branko Čavlović - Čavlek, gledatelja: 1.000
Suci: Marijo Strahonja (Zagreb), Tvrtko Jureša (Zagreb), Andrija Olujuć (Zagreb)
Karlovac 1919
Karlo Primorac 28'
1:0 Varaždin
Varaždin

Primorac zabio za pobjedu

Nikola Vlahović • subota, 12.03.2011.

U 21. kolu Prve HNL Karlovac je na Čavlekovom stadionu dočekao Varaždin i pobijedio 1:0. Gledatelji su na stadionu pokraj Korane vidjeli zanimljivu utakmicu u kojoj su svoje prilike imali i domaćini i gosti. I dok Varaždin nije uspio iskoristiti nekoliko izglednih prilika, Karlovac je jednom zatresao gostujuću mrežu i tako došao do prva tri boda u proljetnom dijelu sezone...

Adis Stambolija
84'
8
Matija Štefančić
87'

Samir Toplak

Nakon velikih turbulencija koje su se dogodile ovaj tjedan u Karlovcu, igrači Igora Pamića na svom su terenu dočekali goste iz Varaždina. Utakmicu su bolje otvorili domaćini, međutim, gosti su nakon početnih dvadesetak minuta preuzeli inicijativu te su imali nekoliko lijepih prigoda. Međutim, kada je Varaždin najviše pritiskao Karlovac je poveo nakon pogreške gostujuće obrane.

Današnju utakmicu u Karlovcu popratilo je oko tisuću gledatelja koji su odmah u drugoj minuti vidjeli solidnu priliku domaćina. Primorac je primio jednu loptu u kaznenom prostoru gostiju, ostavio je za Josipa Jerneića, međutim, njegov udarac blokirali su igrači Varaždina. Prvih desetak minuta utakmice pripalo je domaćinima koji su imali inicijativu te su djelovali opasnije. Varaždin je zaprijetio u 17. minuti, iz daljine je pokušao Nikola Šafarić, ali njegov udarac je išao točno u domaćeg vratara.

Dvije minute nakon toga Varaždin je složio novu priliku, ali je u zadnji tren udarac Vugrinca blokirao Pilipović. Oslobodio se Varaždin početnog pritiska te je u 21. minuti dobro tukao Aganović, ali je Lovrić pravovremenom reakcijom izbio loptu u korner. Gosti su polako, ali sigurno preuzeli igru te su u nekoliko situacija bili blizu pogotka, posebno u 26. minuti kada je Lovrić ispod grede izvadio loptu nakon što je glavom pucao Aganović.

Sve promašaje gostiju domaćini su kaznili u 28. minuti. Nakon što je pogriješila obrana Varaždina Primorac je iskoristio poklon te je loptu poslao u desni kut gostujućih vrata. Pet minuta prije kraja prvog poluvremena iz slobodnog udarca pucao je Vugrinec, ali je lopta prohujala iznad gola Karlovca. Iako je Varaždin imao bolje prilike u prvih 45 minuta, na odmor se otišlo s minimalnom prednošću domaćina.

U drugom poluvremenu Karlovac je prvi put zapucao u 52. minuti. Naime, Ottochian je ubacio loptu za Jerneića koji je pucao poluvolejem, međutim, lopta je završila pored desne vratnice gostujućeg gola. Mogao se Primorac u 57. minuti još jednom upisati u strijelce nakon što ga je dobro uposlio Karabatić, ali je njegov udarac otišao pored gola. Nakon toga Karlovac je imao jednu obećavajuću kontru, međutim, Paracki se spetljao u šesnaestercu Varaždina i na kraju od svega toga nije bilo ništa.

Baš kao i na početku prvog poluvremena, Varaždin je loše krenuo i u drugo poluvrijeme i samo je sreća spasila Varaždin u 69. minuti da ne primi i drugi gol. Primorac je odlično proigrao Parackog koji je krenuo sam prema Krklecu i kada ga je pokušao zaobići dao si je prejak for te je propala odlična prilika Karlovca. Vratar Karlovca, Lovrić, danas je bio vrlo raspoložen te je u 81. minuti sjajno obranio udarac Filipa Škvorca i tako sačuvao prednost svoje momčadi. Do kraja utakmice rezultat se nije mijenjao te je Karlovac došao do vrijedna tri boda.