Razjareni Bullsi jurišaju dalje

Igor Maračić • petak, 18.03.2011.

U tri utakmice koje su odigrane u noći s četvrtka na petak Bullsi su bili jedini uspješni gosti u Newarku kod također uzavrelih New Jersey Netsa. Memphis i Cleveland nisu se dobro proveli u New Yorku, odnosno Portlandu.

Do sinoćnjeg međusobnog okršaja Netsi i Bullsi predvodili su ligu u uzastopnim pobjedama. Mrežice su s pet uspjeha zaredom bili izjednačeni u toj kategoriji s Oklahomom i to im je bio prvi takav niz u posljednjih pet godina, a Chicago koji je u goste došao sa sedam pobjeda u nizu, nastavlja svoj pohod i sada bježi za jednu pobjedu Celticsima na vrhu Istoka.

Jedan od ključnih trenutaka dogodio se kasno u posljednjoj četvrtini, kad su Netsi zaostajali za dva poena, 71-69. Williams je tada ukrao loptu Roseu, no taj posjed bio je kratkog vijeka, i Rose je ukradenu loptu ubrzo povratio te položio u kontri: “Još uvijek smo daleko od toga da budemo ekipa za svih 48 minuta utakmice“, izjavio je možda malo i prestrogo MVP kandidat Bullsa.

Iako je Rose završio s 21 poenom nije to bila večer za pamćenje što se njegove statistike tiče – uputio je čak 23 šuta prema košu, osam pogodio, i imao je tek dvije asistencije. Luol Deng ubacio je 19 poena, Kyle Korver 12, a novak Asik 11 uz čak 16 skokova od ukupno 50 skokova Chicaga. Netsi su obavili dobar posao u obrani limitiravši Bullse na 40.7 % ukupnog šuta iz igre.

New Jersey Nets – Chicago Bulls

Noć za pamćenje još je manje iza Derona Williamsa, koji je kroz obruč ubacio tek jednu od 12 lopti, no tome se nekako gleda kroz prste zbog 11 asistencija koliko ih je podijelio. Još jedna odlična predstava je iza Brookea Lopeza (22 poena, osam skokova), a po 13 koševa imali su Humphries (16 skokova), te Saša Vujačić.

"Ovo je vjerojatno najlakša utakmica koju sam ikad odigrao. Mislim da nikad nisam imao toliku prednost na poluvremenu (30). Dobro za njih da su ubacivali slobodna bacanja", izjavio je Brandon Roy. Cavaliersi su upisali tek šest asistencija.

Chicago (49-18), koji trenutno uživa najduži pobjednički niz od 2005. godine ima priliku produžiti ga u iduće tri utakmice u kojima su im protivnici redom slabije momčadi lige – Pacersi, Kingsi i Hawksi.

Knicksi su u strahu da od gubitka šestog mjesta Istoka porazili sinoć s uvjerljivih 120-99 osmoplasiranu momčad Zapada, Memphis Grizzliese. New York sada s 35 pobjeda i 32 poraza ima tek jedan poraz manje od sedmih Sixersa, a Grizzliesi (37-32) su na tradicionalno jačem Zapadu tek osmi iako imaju bolji omjer od Knicksa.

Nakon izjednačene prve četvrtine kola su krenula nizbrdo za goste koji nisu imali odgovora na sophomorea Toneyja Douglasa koji je zabio najviše koševa na utakmici, 29, od čega za svoj klub rekordnih devet trica, i na Carmela Anthonyja koji je zabio koš manje. U formu se vratio Billups (18 koševa, osam asista), a odličan doprinos dao je i Stoudemire (16 poena, devet skokova). Domaćini su na kraju ubacili čak 20 trica iz 36 pokušaja. Sa 16 koševa i šest asista kod Memphisa je prednjačio Mike Conley, a 15 koševa uz sedam skokova zabio je Darrell Arthur.

New York Knicks – Memphis Grizzlies

U Portlandu jednosmjerna ulica. Zamrznuti na -41 Cavaliersi su došli do svojeg 54. poraza u sezoni, dok je Portland barem nakratko izmakao Hornetsima u borbi za što bolju poziciju u doigravanju. Nesuđeni All-Star igrač, LaMarcus Aldridge, odigrao je fenomenalno pogodivši devet od deset lopti za 20 koševa uz kojih je imao 11 skokova, a 17 koševa uz po šest skokova i asistencija dodao je Gerald Wallace. S 14 koševa Cleveland je predvodio Sessions.

• Obrisan korisnik18.03.2011. u 19:22
    ovo sta je rose reka da nisu momcad za 48 min.je u pravu i ovaj sta je pisa nebi se triba puno cudit..jer i nocas su imali +13,pa su se ovi za 3-4 min.vratili ucas u igru,a to se chicagu desava vec dosta puta ove god.i na tome moraju poradit,jer cin izadu rose i deng panika nastane...
  • Obrisan korisnik18.03.2011. u 13:33
    Portland ide daleko ove godine samo da izbjegne Lakerse i Spurse u prvom kolu
  • Obrisan korisnik18.03.2011. u 13:27
    Navijam za Bullse ali ne vjerujem da će igrati finale doigravanja
  • Obrisan korisnik18.03.2011. u 10:47
    Lakersi će biti u finalu, za Spurse sumnjam.
  • Obrisan korisnik18.03.2011. u 10:36
    zašto odbacuješ spurse? a pogotovo lakerse? ili ih možda zadnje vrijeme nisi gledo recimo od all-stara??