Vodeni sportovi

Šibenik bez prednosti uoči uzvrata

Iz Crnice:Ivana Jurica • subota, 19.03.2011.

Šibenik i Cattaro odigrali su u Crnici 8:8 u prvoj utakmici doigravanja za 11. mjesto u Triglav Jadranskoj ligi. U zanimljivoj utakmici, koju su obilježili i nerealizirani igrači više, pobjednika nije bilo, a Cattaro je do remija stigao tri sekunde prije kraja utakmice. Uzvratni susret u Crnoj Gori odlučit će ukupnog pobjednika ovog dvoboja.

Šibenik – Cattaro 8:8 (1:3, 3:2, 2:1, 2:2)

Šibenik, bazen u Crnici, gledatelja 100

Šibenik: Jukić (10 obrana), Santini, Babić 1, D. Belamarić, Antić, J. Belamarić 2, Vlahović 1, Brkić 2, Stojanović, Sabioni, Kučević, Benić 2, Sučić, Šarić, trener: Mate Zeljak.

Cattaro: Krivokapić, Ž. Vičević 1, Božović, Živković 2, Bitter 1, Bjelobrković, Barba, Bebić 1, Paunović, Dončić 2, Drašković 1, Pavlović (7 obrana), Đurović, trener: Mirko Vičević.

Igrač više: Šibenik 4/17, Cattaro 2/10

Peterci: Šibenik 0/1, Cattaro 0/0

Tri osobne pogreške: Bitter, Bjelobrković, Bebić, Đurović

Suci: Joško Prančić i Branko Banovac (oba Split)

Domaćin je na početku stigao do prednosti, brojčanu prednost u bazenu iskoristio je Jakov Belamarić. Gosti uzvraćaju preko Bittera, ali i kontrom Vičevića te dolaze u vodstvo. Konačnih 1:3 na kraju prve četvrtine postavio je Drašković, a važno je istaknuti da su Šibenčani imali čak pet puta igrača više u prvoj četvrtini, ali tek su jednog uspjeli realizirati.

Početkom druge četvrtine novi pogodak postiže Jakov Belamarić. No, već u idućem napadu gosti su ponovno na plus dva, strijelac Živković. Lijepim golom domaći centar Benić smanjuje na 3:4, ali odmah nakon toga i Dončić se upisuje u strijelce za 3:4. Uoči poluvremena konačnih 4:5 postavio je Benić s igračem više.

Novo izjednačenje domaćinima donosi Brkić koji je realizirao jedno od brojnih isključenja. Bebić vraća na 5:6, a Brkić novom golom stvari ponovno vraća u egal. S tim se rezultatom ušlo i u posljednju četvrtinu, a vrijedi spomenuti kako je Šibenik imao dvije prilike za dolazak u vodstvo, ali nije uspio.

Uspio je zato u zadnjoj dionici igre: kapetan Vlahović s igračem više pogodio je za 7:6. U identičnoj situaciji na suprotnoj strani precizan je i Živković. Vodstvo domaćinu donosi Babić. Puno je uzbuđenja bilo do kraja utakmice. Šibenčani su propustili i peterac, još nekoliko igrača više, a za to su kažnjeni golom Dončića tri sekunde prije kraja za konačnih 8:8.

Dvostruki strijelci kod Šibenika bili su J. Belamarić, Brkić i Benić, a kod gostiju Živković i Dončić.