Ostali sportovi

Premeru treći u Sofiji

Maja Giljanović • nedjelja, 20.03.2011.

Prvog dana Europskog zimskog bacačkog prvenstva u Sofiji Marin Premeru je osvojio treće mjesto u bacanju diska u kategoriji atletičara do 23 godine. 20-godišnjak je s 55,23 metara nakon pet serija zauzimao osmo mjesto da bi se posljednjim hicem do 57,28 metara među 15 natjecatelja probio na podij iza Mikite Nesterenka i Bretta Morsea.

Samo dvoje hrvatskih reprezentativaca otputovalo je u Sofiju na 11. izdanje Europskog zimskog bacačkog kupa: seniorka Vera Begić i u konkurenciji atletičara do 23 godine Marin Premeru.

Prvi je na zaletište stupio Premeru i to u bacanju diska. 20-godišnjak je natjecanje otvorio neispravnim hicem, u drugom se pokušaju dobacio do 53,22 m, a u trećem do 53,86 m. U četvrtoj je seriji ponovno prestupio, a nakon što se s 55,33 m u petoj seriji probio na osmo mjesto u posljednjoj je seriji bacio gotovo dva metra dalje. Suci su izmjerili 57,28 m i Premeru je preskočio redom Andreja Gaga (56,00 m), Lolassonna Djouhana (56,50 m), Daniela Jasinskog (57,10 m) i Priidua Niita (57,26 m), osvojio 1,006 bodova i probio se na podij na treće mjesto iza samo Mikite Nesterenka (59,71 m) i Bretta Morsea (59,50 m).

Vezane vijesti

Prvo mjesto među seniorkama u bacanju kugle osvojila je Alena Kopec (17,71 m), u bacanju koplja najbolja seniorka je Hanna Hatsko (58,35 m), prvo mjesto u bacanju kugle u konkurenciji do 23 godine zauzela je Anita Martan (17,92 m), pobjednica u kategoriji U-23 u bacanju koplja je Vira Rebrik (57,95 m), najbolji kladivaš među seniorima je Krisztian Pars (79,84 m), najbolji među mlađim seniorima Siarhej Kalamoec (72,94 m), a najbolji diskaš među seniorima Ercümert Olgurdeniz (63,31 m).

Drugog dana Bacačkog kupa Premeru nastupa i u bacanju kugle, a Begić baca disk.