Tomić sjajan, Real izgubio "ludi" kraj

Borna Rupnik • nedjelja, 20.03.2011.

U prvim utakmicama 26. kola španjolskog košarkaškog prvenstva uvjerljive su pobjede ostvarili Caja Laboral i Barcelona, dok je Real Madrid tijesno poražen u Malagi...

Košarkaši Barcelone stvorili su dvoznamenkastu prednost protiv Estudiantesa, budućeg protivnika Cedevite, već u prvoj četvrtini, a u drugom poluvremenu su gostima dopustili samo 16 poena.

U konačnih 73:53 i 22. pobjedu sezone Anderson je ugradio 14 koševa, Navarro 12, a svi ostali igrači katalonske momčad ubacili su barem poneki koš na utakmici. Jedini dvoznamenkasti igrač kod Estudiantesa bio je Clark s 12.

Drugoplasirani Real gostovao je u Malagi kod Unicaje. Trojica su igrača okupirala svjetla pozornice, a među njima je bio i naš Ante Tomić sa sjajnim učinkom od 18 koševa i šest skokova. Prvo ime Reala bio je Prigioni s 21 košem, pet skokova i četiri asistencije, ali Fitch je s druge strane postigao 26, uz šest skokova.

Utakmica je otišla u produžetak, a u vrlo uzbudljivoj i sadržajnoj završnici, punoj "ludih" trica, presudili su trk i trica McIntyrea za 69:68 sekundu prije kraja.

Davor Kus postigao je devet koševa (jednu tricu i šest slobodnih bacanja) u porazu Fuenlabrade od Valencije, koju je s 21 poenom predvodio Savanović, a Stanko Barać zabio je 11 koševa uz pet skokova u sigurnom slavlju svoje Caje Laboral nad Cajasolom.