Vodeni sportovi

Galeb zaustavio zadarsku seriju

Maja Giljanović • utorak, 22.03.2011.

Nakon šest pobjeda uzastopce vaterpolisti Zadra su u 8. kolu 1.B vaterpolske lige naišli na pretvrd zalogaj i od Galeba izgubili i drugi put u sezoni. Na otvaranju sezone u Makarskoj igrači trenerskog dvojca Bučan-Obradović pobijedili su 10:5, a u Višnjiku su slavili 9:7.

1.B HVL, 8. kolo

Opatija – Zagreb 10:4
Zadar – Galeb 7:9
Kruna-Osijek – Biograd 7:14
Siscia – Delfin 8:9

Peterostruki strijelac Ivo Antunović postigao je sam koliko i svi vaterpolisti Zadra zajedno u prve tri četvrtine susreta osmog kola 1.B vaterpolske lige, lopte iza leđa Ivana Marcelića poslali su i Vlado Lalić, Dino Krnić i dvaput Pavo Zonić i lider i jedina stopostotna momčad lige pobijedila je i osmu utakmicu uzastopce.

Igrači trenerskog dvojca Bučan-Obradović u Višnjiku su zaustavili seriju Zadra od šest pobjeda zaredom, niz započet nakon poraza na otvaranju prvenstva upravo od Galeba u Makarskoj (5:10). Gosti su plivačku i tehničku nadmoć demonstrirali u drugoj četvrtini u kojoj su 1:1 iz prve četvrtine do kraja prvog poluvremena pretvorili u 5:3 i do kraja prednost više nisu ispuštali.

8.Kruna-Osijek 8 -66 3

Galeb je u finišu prvog dijela zbog brutalnog prekršaja Popovića ostao s igračem manje na četiri minute, ali provukao se samo jednom loptom iza Stapića. Bobanović je promašio peterac, Stipić je smanjio na 4:5, ali gosti su stisli, izdržali pritisak, treću četvrtinu dobili rezultatom 3:2, odlijepili se na 8:5 i u četvrtoj si četvrtini dozvolili luksuz od 1:2 za konačnih 9:7.

Gostujuće pobjede ostvarili su i Delfin protiv Siscije i to nakon što su Siščani na poluvremenu vodili 5:3 (9:8) i Biograd protiv fenjeraša Kruna-Osijeka (14:7), a trend je pokvarila samo Opatija protiv Zagreba (10:4). Galeb se na čelu odvojio na +6 ispred Zadra, treće i četvrto mjesto i dalje drže Opatija i Biograd, a Delfin je iz Top 5 izbacio Sisciju.