Vodeni sportovi

Nijemci iznenadili Srbe

Vedran Babić • srijeda, 23.03.2011.

Peto kolo u skupini A vaterpolske Svjetske lige donijelo nam je iznenađenje u Kruševcu gdje je Srbija u dvoboju s Njemačkom u posljednjim sekundama doživjela prvi poraz...

Branitelji naslova osvajača Svjetske lige doživjeli su svoj prvi poraz u skupini i još uvijek nisu osigurali plasman na završnicu. U duelu petog kola dočekali su Njemačku u nadi da će potvrditi prolaz, no Nijemci su ih iznenadili i golom Paula Schülera sedam sekundi prije kraja stigli do velike pobjede 10:9.

Domaći izbornik Dejan Udovičić u ovoj utakmici nije mogao računati na ozlijeđene Nikolu Rađena i Filipa Filipovića, no unatoč tome očekivala se pobjeda pa i ne čudi što su Srbi startali jako i poveli 2:0. No, tada se bude Nijemci i brzo preokreću na 3:2, ali kraj prvog poluvremena opet donosi prednost Srbije, doduše minimalnu (7:6).

Serijom 3:0 početkom treće četvrtine Nijemci su poveli s dva razlike i prvi poraz Srbije polako se počeo nazirati. Domaćini su se uspjeli oporaviti i u posljednjoj četvrtini, koja je bila obilježena mnogim promašajima na oba gola, izjednačiti na 9:9, samo da bi Schüler postigao već spomenuti pobjednički pogodak za goste u samoj završnici.

Utakmica između Španjolske i Makedonije odigrat će se 5. travnja, a u posljednjem kolu 19. travnja Srbija dočekuje Španjolsku, a Makedonija Njemačku.