Vodeni sportovi

Podijeljene prve medalje

Maja Giljanović • četvrtak, 24.03.2011.

Prvog dana 35. Zimskog prvenstva Hrvatske u plivanju koje se od četvrtka do nedjelje u organizaciji Hrvatskog plivačkog saveza i Plivačkog kluba Mornar održava na Poljudu podijeljena su tri kompleta medalja. Prvaci Hrvatske na 800 metara su jadranašica Ana Grgić i medvjed Mario Zaninović, a na 1500 metara olimpovac Ivan Kukolja.

Prvog dana 35. Zimskog plivačkog prvenstva koje se od četvrtka do nedjelje u organizaciji Hrvatskog plivačkog saveza i Plivačkog kluba Mornar održava u Splitu podijeljena su tri kompleta medalja: na 800 metara u obje i na 1500 u muškoj konkurenciji.

Broncu na 800 metara osvojila je Matea Peteh iz Medveščaka (9:07,82), a za prva su se dva mjesta „počupale“ dvije Splićanke, kraću je slamku izvukla Karla Šitić iz Grdelina (8:55,69), a zlatnu je medalju s 24 sekunde bržim vremenom osvojila jadranašica Ana Grgić ( 8:55,45).

Klupski kolege iz Medveščaka obračunali su se na muških 800 metara, a nakon što je vodio od prvog do posljednjeg okreta naslov prvaka uvjerljivo je osvojio Mario Zaninović (8:31,88) ispred srebrnog Zvonimira Sučića (8:52,29) i brončanog Luke Vulića iz Grdelina (9:01,09).

Plivački klub Olimp je podno Marjana stigao sa samo osmero natjecatelja, ali odmah nakon prvog dana može se pohvaliti da u svojim redovima ima najbržeg Hrvata na 1500 metara. Ivan Kukolja je nakon više od polovice utrke zauzimao drugo mjesto iza Paška Komadine, ali jednom kad je na okretu na 1100 metara preuzeo vodstvo srednjoškolac iz Zaboka ga više nije ispustio. Prednost 17-godišnjaka rasla je sa svakih novih 100 metara i na koncu je slavio (16:05,44) gotovo 10 sekundi ispred splitskog dvojca Gorana Ljubičića iz Jadrana (16:15,09) na drugom i gotovo 15 sekundi ispred mornarevca Komadine (16:19,26) na trećem mjestu.

U petak kvalifikacije na 200 slobodno, 100 mješovito, 50 prsno, 50 leđno, 100 delfin i 4x200 slobodno počinju u 9, a finala u 17 sati.