Vodeni sportovi

Medveščaku deveto mjesto

Maja Giljanović • nedjelja, 27.03.2011.

U tvrdoj utakmici vaterpolisti Medveščaka su nadoknadili minus od jednog gola iz prvog susreta odigranog na Poljudu i preko Jadrana rezultatom 10:7 izborili deveto mjesto u Jadranskoj ligi.

MEDVEŠČAK – JADRAN ST 10:7 (2:3, 3:1, 3:3, 2:0)

JVL, uzvratna utakmica doigravanja za 9. mjesto
Zagreb, Bazen na Utrinama
Gledatelja: 200
Suci: Franulović (Rijeka) i Blažić (Ičići)

MEDVEŠČAK: Selem, Burić, Kolar, Čule, Jakovac 2, I. Milaković, Martinić 3, K. Milaković 3, Vegar, Geratović, Ćuk 1, Samodol 1, Blažević, Lazić. Trener: Damir Vincek

JADRAN ST: Kačić, Jelavić, Vukič, Vlaić, Gluhaić, Smodlaka, Kekez, Vuleta 1, Brnas, Lisica, Banovac, Visković 3, Koljanin 3, Divković. Trener: Mirsad Zajmović

Igrač više: Medveščak 4/7, Jadran 3/5

Nakon što su na Poljudu prvu utakmicu pobijedili rezultatom 12:11 vaterpolisti Jadrana su i u uzvratnoj utakmici na Utrinama bolje započeli, preuzeli su igrači Mirsada Zajmovića vodstvo od samog početka, poveli 1:0 i golovima nezadrživog u tim trenucima trostrukog strijelca Koljanina prvu četvrtinu dobili 3:2.

Medvjedima su glavu iznad vode održali Martinić i Milaković, a cijela je momčad proigrala od polovice druge četvrtine kad je Jakovac prvi put domaćinu osigurao vodstvo (4:3). Prvo poluvrijeme završilo je minimalnom prednošću Medveščaka (5:4) i neriješenim što se tiče obje utakmice, a polovicom treće četvrtine Jakovac je strijelac i za, iz perspektive domaćina, željenih +2 (6:4).

Jadranaši ne odustaju i smanjuju na 5:6, ali ne odustaje ni Jakovac, zabija za 7:5 i ponovno Medveščak dovodi u dobitnu poziciju. Splićani dvaput propuštaju napad s igračem više i u tom trenutku utakmica je definitivno krenula u krmu igrača Damira Vinceka, a posljednji gol iza Kačićevih leđa postigao je trostruki strijelac Kristijan Milaković.