Vodeni sportovi

Delfini zamalo spasili bod

Maja Giljanović • ponedjeljak, 28.03.2011.

Gosti iz Zadra su nakon tri četvrtine susreta 9. kola 1.B vaterpolske lige u Sisku protiv Delfina vodili 8:4, podigli nogu s gasa i zamalo domaćinima poklonili bod. Delfinaši su u posljednjoj četvrtini zabili koliko i u prve tri zajedno, ali na koncu su ostali za gol prekratki. Igrači Gorana Jovančevića obranili su tako drugo mjesto ispred Opatije koja je s 13:9 pobijedila Sisciju, a prvi i još uvijek stopostotni Galeb poigrao se s fenjerašima iz Osijeka.

1.B liga, 9. kolo

Biograd – Zagreb 6:3
Siscia – Opatija 9:13
Delfin – Zadar 8:9
Galeb – Kruna-Osijek 19:7

Susreti devetog kola 1.B vaterpolske lige završili su očekivanim rezultatima, sve četiri bolje plasirane momčadi pobijedile su i zadržale prošlotjedne pozicije. Lider i jedina stopostotna momčad Galeb je i devetu uzastopnu pobjedu izborio na svom bazenu lako protiv fenjeraša Kruna-Osijeka (19:7), a drugo je mjesto ekipa Zadra obranila u Sisku protiv Delfina.

8. Kruna-Osijek 9 -78 3

U Višnjiku su igrači Gorana Jovančevića Delfin pobijedili 20:8, a i ovog puta su krenuli čvrsto od samog početka, na poluvremenu vodili 5:2, u trećoj se četvrtini odlijepili na 8:4 samo da bi u tom trenutku neobjašnjivo stali. Predvođeni trostrukim strijelcem Bralom domaćini su u četvrtoj četvrtini postigli četiri gola, ali na koncu su ostali za jedan gol kratki (8:9).

Gostujućim bodovima osladila se i Opatija također u Sisku protiv Siscije (13:9), a Biograd je bio dvostruko bolji od Zagreba (6:3) i ostao na tri boda zaostatka iza Zadra i Opatije.