Vodeni sportovi

Jugašice se pomakle s nule

Maja Giljanović • ponedjeljak, 28.03.2011.

Vaterpolistice Bure kratko su uživale na prvom mjestu, Splićanke su u 8. kolu 1. vaterpolske lige za žene odmarale, a Primorje je s pola snage Šibenčanke pobijedilo 16:5 i nakon samo tjedan dana na drugom mjestu ponovno preuzelo čelo. Igračice Juga su nakon pet poraza uzastopce žrtvu pronašle u Mladost, Zagrepčanke su izgubile 7:12.

VIKTORIA – PRIMORJE 5:16 (1:3, 1:5, 3:5, 0:3)

Šibenik, 1. ŽVL, 8. kolo
Suci: Štampalija i Rončević

VIKTORIA: Mikas, Ujević, Morić, Karega 2, Lordan 1, Pelicarić, Topić, Bujas, Živković-Radnić 1, Anđelić 1, Barišić, Skelin, Kukoč. Trener: Marijo Čaleta

PRIMORJE: Skračić, Majlat 1, Zekan, Premuš 3, Kalauz 2, Veža 2, Zekan 1, Anđelić, Valković, Reić-Kranjac, Vrcelj 2, Katović, Miljković 5, Knežević. Trener: Mauro Mervcich

Samo tjedan dana vaterpolistice Bure su uživale u pogledu s prvog mjesta, Splićanke su u osmom prvenstvenom kolu bile slobodne i čekale neizbježno. Pobjedu Primorja u Šibeniku i pad na drugu poziciju, a prognoze su se i obistinile.Viktoria je od prvog do posljednjeg napada bila u podređenom položaju, izgubilu su Šibenčanke sve četiri četvrtine, prvu 1:3, do poluvremena se primorje odvojilo na 8:2, a do kraja je predvođeno peterostrukim strijelcem Emmi Miljković slavilo s gotovo tucet golova prednosti (16:5).

JUG – MLADOST 12:7 (4:1, 3:1, 4:3, 1:2)

Dubrovnik, 1. ŽVL, 8. kolo
Suci: Radičević i Rak

JUG: Tošić, Čučić, Šahurić 2, Ševelj 1, Ljubenko, Masle, Glunčić 1, Iveta, Bilić, Drobac 1, Topić 4, Nadilo 1, Tvrdić 2, Pulić. Trener: Siniša Zonić

MLADOST: Đurek, Bračun, Šehić 1, Jakopanec, mohač, Rabuzin 1, Alagić 1, Nola 1, Filipović Grčić, Glišić, Šimunić, Novosel, Šimunić 1, Županović 2. Trener: Slobodan Trifunović

Igračice Siniše Zonića sezonu su otvorile s pet poraza uzastopce, ali ovog puta su dočekale svoj veliki trenutak. Zagrepčanke su se držale nepune dvije minute i nakon 1:1 ostale bez odgovora protiv raspoloženih jugašica u prvom redu Lucije Topić koja je sama postigla četiri gola, više od polovice svih igračica Mladosti zajedno. Pitanje pobjednica odlučeno je praktički u prvoj četvrtini koju je Jug dobio 4:1, na poluvremenu su vodile 7:2 i tih +5 i zadržale do kraja utakmice (12:7).

Primorje je preskočilo Buru zbog 13 golova bolje gol-razlike, Mladost je treća ispred Viktorije, a Jug se pomakao s nule i Zagrepčankama i Šibenčankama se približio na tri boda zaostatka.