Vodeni sportovi

Potop Budve na Banjici

Maja Giljanović • nedjelja, 27.03.2011.

Vaterpolisti Partizana u trećem su kolu četvrtfinalne Skupine A do nogu potukli goste iz Budve, igrači Igora Milanovića do poluvremena su vodili 8:1, a nakon što su u drugom dijelu olabavili pritisak na papučicu gasa na koncu su slavili 10:2.

PARTIZAN - BUDVA 10:2 (4:0, 4:1, 1:0, 1:1)

Euroliga, četvrtfinalna skupina A, 3. kolo
Bazen na Banjici
Gledatelja: 1.000
Suci: Reemnet (Nizozemska) i Galkin (Rusija)

PARTIZAN: Soro, Hatsiteodoru, Rađen, Korolija, Dedović, Pijetlović 4, Prlainović 1, Radović 1, Avramović, Mitrović 1, Vujasinović, Ćuk 2, Mandić 1. Trener: Igor Milanović

Vezane vijesti

BUDVA: Lazović, Petković, Bašić, Bojd, Ljubanović, Tičić, Pejaković, Pasković, Vukčević 1, Žanetić 1, Trbojević, Jokić. Trener: Veselin Krivokapić

Igrač više: Partizan 3/4, Budva 1/11

Oslabljena izostankom Denisa Šefika Budva se u Beogradu u susretu trećeg kola četvrtfinalne skupine A provela kao bosa po trnju. Igrači Veselina Krivokapića nisu se ni okrenuli, a prvu su četvrtinu izgubili 1:4. Crno-beli su do poluvremena prednost podigli na 8:1, a u drugom dijelu su smanjili gas i zadovoljili se pobjedom od "samo" 10:2.

Sve je u igri domaćina funkcioniralo kao urica. U obrani su odigrali izvanredno, primili samo jedan gol u 11 napada Budve s igračem više, a prva lopta iza Slobodana Sora završila je tek početkom druge četvrtine (Vukčević).

Napad je bio jednako dobro raspoložen, višak u bazenu iskoristili su u 75 % slučajeva, a samo je Pijetlović postigao dvostruko više golova od svih Budvana zajedno (drugi gol gostiju u 31. minuti postigao je Žanetić).