Mata: "Možemo preokrenuti u tren oka"

Borna Rupnik • srijeda, 30.03.2011.

Španjolska je do nove pobjede u kvalifikacijama za odlazak na Europsko prvenstvo došla na gostovanju u Litvi. Jedan od strijelaca bio je i Juan Mata, koji se divi kvaliteti u sastavu Vicentea del Bosquea...

Aktualni europski i svjetski prvak uzeo je sva tri boda u Kaunasu, a čovjek odluke bio je Valencijin ofenzivac Juan Mata, koji je u igru ušao u 67. minuti. Prvo je njegov centaršut Kijanskas skrenuo u svoju mrežu za vodstvo Španjolske, a konačnih 3:1 Mata je postavio sedam minuta prije kraja utakmice.

"Ova Španjolska ima kadar pun talentiranih igrača koji mogu unijeti novu dimenziju našoj igri. Možemo preokrenuti rezultat u svoju korist u tren oka", izjavio je 22-godišnji Juan Mata po završetku utakmice. Španjolska na prvom mjestu skupine ima šest bodova viška nad pratiteljima.

Nogometaši Litve ne žale previše zbog poraza od Španjolske, svjesni na kakvog su se protivnika namjerili. "Nismo uspjeli pretvoriti razdoblja vlastite inicijative u pogotke. A Španjolska to radi odlično", konstatirao je branič Deividas Šemberas.

"Španjolska ima jednu generaciju nogometaša koju je nemoguće zaustaviti", zaključio je 32-godišnji Litavac.