Kraj sezone za Borisa Vukčevića

Borna Rupnik • nedjelja, 03.04.2011.

Mladi napadač Boris Vukčević u subotu je neplanirano okončao svoju sezonu. U susretu Hoffenheima i HSV-a stradao mu je gležanj...

Mladi reprezentativac Njemačke kojega na oku ima i hrvatski izbornik Slaven Bilić, Boris Vukčević, bio je prisiljen u subotu navečer napustiti teren zbog ozljede.

U okršaju svog Hoffenheima protiv Petrićevog HSV-a, koji je završio bez pobjednika i bez pogodaka, u igru je ušao u 54. minuti, no u 63. minuti mu je stradao gležanj. U dvoboju s Eljerom Eliom, ustvrdili su Hoffenheimovi liječnici, došlo je napuknuća kosti.

Vukčević je pregledan u bolnici, a prema prvim informacijama neće biti potreban operativni zahvat. Međutim, za njega je sezona završena jer mu se predviđa najmanje mjesec i pol dana stanke, ukoliko ne bude dodatnih komplikacija.

U Hoffenheim je Vukčević stigao u ljeto 2008. godine, iz Stuttgartovog podmlatka, a debitirao je na kraju sezone u pobjedi nad Schalkeom. Skupio je zasad 55 bundesligaških nastupa, uz tri postignuta pogotka, a još je jednom zaigrao i za njemačku selekciju do 21 godine starosti ovoga utorak protiv Italije. Taj je susret završio rezultatom 2:2.