Subotićevi se izjednačili s Bagarićevim

Ante Zovko • ponedjeljak, 04.04.2011.

Pred kraj osnovnog dijela grčkog košarkaškog prvenstva Maroussi Dalibora Bagarića sve više posustaje pa je drugi poraz u nizu upisao protiv Arisa kojeg vodi Slobodan Subotić.

Aris je na gostovanju kod Maroussija upisao pobjedu 82:71 i preskočio ga na diobi četvrte pozicije s omjerom 12-11. Momčad Slobodana Subotića potpuno je nadigrala domaćina i već na poluvremenu imala +17 (45:28).

Iako se Maroussi na kraju serijom približio na 74:69, nije uspio napraviti preokret. Dalibor Bagarić pružio je skromnu izvedbu. Za 25 minuta za Maroussi je ubacio jedan poen (0/2 za dvicu) te imao osam skokova. U Subotićevoj momčadi Haralabidis je imao 18, koliko i Bavčić. Kod Maroussija je najefikasniji bio Gagaloudis (14).

Kao i Bagarić, nije se proslavio ni Zoran Vrkić u dresu Peristerija. U ogledu protiv Panelliniosa koji je pobijedio 75:65 dao je šest poena (0/4 za tricu) uz jedan skok i tri asistencije. Smith (15), Papamakarios (14) i Bailey (13) predvodili su domaće.

Vodeći dvojac, Olympiakos i Panathinaikos, upisao je dvije rutinske pobjede. PAO je na gostovanju svladao Panionios 75:61, a Olympiakos na svojem terenu Kolossos 93:63 uz 20 poena igrača kola, povratnika Giannisa Bourussisa. Jurica Golemac za 15 minuta imao je tri poena i dvije asistencije.