Jelavić asistent u preuzimanju vrha

Mihaela Bradovski • srijeda, 06.04.2011.

Hrvatski reprezentativac Nikica Jelavić upisao je asistenciju u pobjedi Rangesa protiv St. Johnstonea. Od još aktivnijeg sudjelovanja u konačnom rezultatu zaustavio ga je okvir domaćeg gola...

Nogometaši Rangersa ovom su pobjedom preuzeli vrh škotske Premier lige. Gosti su na McDiarmid Park stigli s ulogom favorita, ali i ohrabreni činjenicom kako samo u dva od 13 susreta ove sezone, igranim 'sa strane', nisu postigli pogodak.

Statistiku Rangersi nisu pokvarili niti na ovom susretu, u strijelce se u 20. minuti upisao Kyle Lafferty i s tom je prednosti njegova momčad otišla na odmor. Konačnih 2:0 postavio je Steven Naismith u 83. minuti na asistenciju Jelavića.

Hrvatski reprezentativni napadač odigrao je svih 90. minuta, a osim asistencije uzdrmao je i vratnicu domaćeg gola. Bilo je to pri rezultatu 2:0 za momčad iz Glasgowa.