1. Hrvatska nogometna liga, 24. kolo, 09.04.2011, 18:00 h, Stadion Branko Čavlović - Čavlek, gledatelja: 800
Suci: Mario Zebec, Siniša Premužaj, Tomislav Hudika, Alen Gerek,
Karlovac 1919
0:0 Cibalia
Cibalia

U Karlovcu svakome po bod

Nikola Vlahović • subota, 09.04.2011.

U 24. kolu Prve HNL Karlovac je na Čavlekovom stadionu ugostio Cibaliju, a nakon 90 minuta igre gledatelji nisu vidjeli pogodak. Prvo poluvrijeme prošlo je u dominaciji Karlovca, dok se u nastavku probudila Cibalia, međutim, mreže se nisu tresle. Ovim rezultatom zadovoljniji mogu biti igrači Cibalije jer je Karlovac propustio nekoliko odličnih prilika...

Andrea Ottochian
63'

Romeo Filipović
63'

Mladen Bartolović
45'
19
Krešimir Prgomet
75'
6
Petar Tomić
90'
Stanko Mršić

Nakon visokog poraza od Slaven Belupa u prošlom kolu Karlovac je na svom terenu dočekao neugodnu Cibaliju. Igrači Srećka Lušića odlično su odigrali prvih 45 minuta, međutim, u tom razdoblju nisu uspjeli iskoristiti nekoliko vrlo lijepih prilika. S druge strane, gosti iz Vinkovca u prvom poluvremenu nisu ozbiljnije zaprijetili domaćem vrataru.

Karlovac se nametnuo odmah od prve minute te je nakon nekoliko poluprilika momčad s Korane u 29. minuti bila blizu pogotka. Naime, loše je loptu procijenio Matković, uzeo ju je Jerneić te je dodao za Primorca koji je imao prazan gol, međutim, napadač Karlovca dugo se namještao te je vratar gostiju nekako uspio zaustaviti njegov udarac.

Dvije minute nakon toga momčad s Korane imala je još bolju priliku. Lopta je na desnoj strani došla do neometanog Štefančića, kapetan Karlovca dobro je tukao, ali sjajnom reakcijom se istaknuo Matković. Na samom kraju prvog poluvremena domaćini su imali najbolju priliku na utakmici. Štefančić se sjurio sam po desnoj strani prema gostujućem vrataru, međutim, pokušao je nesebično loptu dodati Husiću koji se nalazio u sredini te je propala još jedna lijepa prilika.

Sigurno je Stanko Mršić imao što reći svojim igračima u svlačionici te je Cibalia puno aktivnije krenula u drugo poluvrijeme. U 60. minuti gosti su imali dobru priliku. Naime, Koledić je ubacio loptu pred gol Karlovca, a Kresinger nije uspio matirati Lovrića iz izgledne situacije. Odmah je uzvratio Karlovac preko Ottochiana koji je ubacio s desne strane, na prvu vratnicu došao je Primorac, ali je lopta otišla pored vratnice.

Cibalia je u 76. minuti pokušala doći do pogotka. Loptu je s lijeve strane ubacio Čuljak, međutim, Kresinger je opet bio kratak. Deset minuta prije kraja utakmice iz slobodnog udarca tukao je Lučić, a lopta se odbila od igrača Karlovca u korner iz kojeg se nije ništa opasno dogodilo. Probao je Vitaić sa svoje polovice iznenaditi vratara Karlovca koji je bio malo izašao s vrata, međutim, Lovrić se vratio na gol i lagano uhvatio loptu.

Karlovac je bio puno bolji u prvih 45 minuta, dok je u nastavku nekoliko solidnih šansi propustila Cibalia, tako da je podjela bodova na kraju najpravedniji rezultat.