1. Hrvatska nogometna liga, 24. kolo, 09.04.2011, 18:00 h, Stadion u Stanovima, gledatelja: 1.000
Suci: Jurica Mihalj (Velika Mlaka), Dražen Fejer (Bjelovar), Marin Ivanković (Split)

Lovro Štrbinić • subota, 09.04.2011.

Zadrani su nakon poraza u Puli željeli nadoknaditi izgubljene bodove domaćom pobjedom, no Osječani su ipak uspjeli doći do vrijednog gostujućeg plijena. Ono najbitnije dogodilo se u prvom dijelu, kada su malobrojni gledatelji mogli gledati dosta otvorenu i zanimljivu utakmicu.

Tomislav Glumac
65'
15
Jure Jerbić
75'
10
Luka Begonja
82'
Dalibor Zebić
20
(do 84')
8
(do 75')
Branko Karačić

Susret između Zadra i Osijeka u Stanovima bio je označen vrlo važnim u taboru domaće ekipe, a na kraju su njihovi planovi ipak pokvareni. Nisu uspjeli doći do pobjede, ali ih barem može tješiti činjenica da su u još jednoj domaćoj utakmici ostali neporaženi. Jedini i ponajveći minus ovog dvoboja bio je manjak gledatelja jer ih se na tribinama trošnog zadarskog zdanja našlo tek nešto više od 500.

Počelo je na najbolji mogući način za Zadrane jer je već u drugoj minuti Igor Banović oplodio početni pritisak domaćina i poentirao pokraj gostujućeg čuvara mreže. Nakon tog gola igrači pod vodstvom Dalibora Zebića malo su stali na loptu, vjerojatno zadovoljni ranim vodstvom, i nisu tražili udvostručenje vodstva.

Takav pristup obio im se o glavu već u 13. minuti kada je Josip Barišić iskoristio jednu grešku Stjepana Skočibušića i bez većih problema poravnao na 1:1. Uslijedila je nešto otvorenija igra do kraja poluvremena, ali golova u prvih 45 minuta više nije bilo.

U drugom dijelu u početku su više pokazivali domaći igrači i tražili pogodak i pobjedu koja bi ih barem privremeno udaljila iz zone najugroženijih klubova. Ipak, njihovi napori ovaj put nisu rezultirali promjenom rezultat. Pred kraj dvoboja stisnuli su gosti iz Osijeka, ali unatoč tome što su par puta opasno zaprijetili mreže su do kraja mirovale te je svakom pripao po bod.

Ovakvim raspletom Zadar je prestigao Šibenik i s 28 bodova skočio na 12. mjesto, dok je Osijek s 31 bodom na sedmom mjestu, a tamo će i ostati ukoliko večeras Varaždin ne uzme sva tri boda u utakmici s Hajdukom.