1. Hrvatska nogometna liga, 24. kolo, 09.04.2011, 18:00 h, Park mladeži, gledatelja: 800
Suci: Šime Bugarija (Bibinje), Robertino Dujela (Zadar), Damir Kraljević (Zadar)

Vedran Babić • subota, 09.04.2011.

Rutinskom pobjedom nad Istrom 1961 nogometaši Splita vratili su se na treće mjesto ligaške ljestvice i na taj način i dalje ostali u najboljoj situaciji da se sljedeće sezone predstave Europi..

Damir Rašić
54'
21
Romano Obilinović
62'
16
Frane Lojić
87'
Ivan Katalinić
5
(do 67')
8
(do 46')
Igor Pamić

Igor Pamić u svom trećem ovosezonskom duelu sa Splićanima po prvi put ostaje praznih ruku. Nakon što je na kormilu Karlovca dvaput slavio, s Istrom je ipak doživio poraz. Kvaliteta "Crvenih" došla je do izražaja na Parku mladeži pa su domaćini s 2:0, golovima Ante Vitaića u prvom te Ivice Križanca u drugom dijelu, s lakoćom stigli do nova tri boda.

Split je rano pritisnuo goste, a prva opasnija situacija stigla je u 11. minuti kada je Bučan asistirao Vitaiću, a ovaj zapucao prema Škoriću, koji je taj udarac obranio. I onda, osam minuta kasnije, Split je poveo. Pauletić je u šesnaestercu gostiju srušio Golubovića, a Vitaić je realizirao najstrožu kaznu i postigao svoj četvrti pogodak sezone.

Do kraja poluvremena Istra je uputila dva bezopasna udarca iz daljine, a Split je pokušao preko Marčića. Sve u svemu, bilo je to vrlo skromnih 45 minuta igre. U nastavku smo, međutim, gledali nešto sadržajniju igru, ali uglavnom iz splitskih redova. Pamić je u igru uveo Eliomara i Alimija ne bi li malo trgnuo svoju momčad, no u konačnici nije imao velike koristi od tih zamjena.

Erceg je početkom nastavka neprecizno pucao iz daljine, a u 52. minuti Pehar je u srcu gostujućeg kaznenog prostora pucao visoko preko gola. Nedugo zatim, Križanac je ubacio Šimiću, čiji udarac brani Škorić, a onda su napokon i gosti stigli do prve prave šanse.

Šehić je izašao sam pred Vukovića, no Splitov vratar obranio je njegov udarac i kazna za propušteno stigla je u 64. minuti kada je Obilinović ubacio iz kuta, a Križanac u skoku glavom poslao loptu u mrežu za 2:0 Splita.

Do kraja utakmice Puljani su se pokušali otvoriti, no opet je Split bio bliže pogotku kada je Marčić šest minuta prije kraja pucao malo pored vratnice.

Tako je Split bez ikakvih problema upisao sedmu domaću pobjedu u sezoni i 14. ukupno. S 40 bodova Katalinićevi igrači imaju dva boda više od zaprešićkog Intera i četiri više od petoplasirane Cibalije. U idućem kolu Split gostuje u Osijeku, a Istra dočekuje Dinamo.

• Obrisan korisnik11.04.2011. u 07:55
    Najbolje bi bilo i za HNL da Split ostane na 3. mjestu jer jedini oni uz Dinamo i Hajduk dovode prava pojačanja možda čak bolje i od Hajduka i neće na ljeto rasprodati momčad nego će se još i pojačati za razliku od Cibalije i Intera...
  • crveni0910.04.2011. u 17:34