Vodeni sportovi

Čule vodio Medvjede do pobjede

Ana Legradi • subota, 09.04.2011.

Zagrebački Medveščak je večeras u vrlo neizvjesnoj prvoj utakmici za plasman od petog do osmog mjesta sa 9:8 slavio pobjedu nad splitskim POŠK-om. Nezgodni protivnici iz Splita su na kratko uspjeli iskoristiti nervozu u redovima Medveščaka i zamalo pokvarili slavlje na Utrinama.

VK MEDVEŠČAK-OVK POŠK 9:8 (3:2, 1:2, 2:1, 3:3)

Prvenstvo Hrvatske, 1. utakmica za plasman od 5. do 8. mjesta

Zagreb, bazen Utrina, gledatelja: oko 100
Suci: Tomić, Brala

VK MEDVEŠČAK: Selen, Burić, Kolar, Čule 3, Jakovac 1, I. Milaković 1, Martinić 2, K. Milaković 1, Vegar, Geratović 1, Ćuk, Samodol, Blažević, Lazić. Trener: Damir Vincek

OVK POŠK: Jelovina, Lušić, Prižmić, Kujačić, Bautović 2, Benić 1, Popović, Maras 1, Žurić, Scherbl 1, Buzdovačić, Matutinović 2, Bujas, Travnikar 1. Trener: Branko Bjelanović Igrač više: Medveščak 3/6, OVK POŠK 3/7

Gosti su sve do trećeg dijela lovili rezultat, ali nakon što je skrivio peterac u drugoj minuti mrežu je uspješno parao Martinić te izjednačio rezultat na 5:5. Svojim drugim pogotkom Martinić je potom prer kraj treće četvrtine odveo domaćine na 6:5.

Ulaskom u posljednju dionicu utakmice trener Medveščaka Damir Vincek je zatražio kratki predah i sljedeći napad je za 8:5 uspješno realizirao Kristijan Milaković. Posljednji pogodak za domaćine, ujedno treći u susretu, je postigao Čule, nakon čega je POŠK krenuo u ostvarenje svojih ideja. Za posljednji se pogodak pobrinuo Benić samo 17 sekundi prije kraja susreta za 8:9.

Vincek je posljednje sekunde iskoristio kako bi igrače pozvao na predah i pripremio na moguće poteze POŠK-a koji bi rezultatski izjednačili susret. Do preokreta u rezultatu nije došlo, a POŠK će u uzvratnoj utakmici koja će se odigrati u srijedu na splitskim bazenima pokušati izboriti pobjedu. Na Utrinama su pokazali kako neće tako lako odustati od borbe za bolji plasman.