Vodeni sportovi

Jadranu prednost nad Šibenikom

Ivana Jurica • nedjelja, 10.04.2011.

S čak pet golova razlike (13:8) završio je prvi susret razigravanja za poredak od petog do osmog mjesta između splitskog Jadrana i Šibenika u Splitu. Raspoloženi Mile Smodlaka s četiri gola i izborenim isključenjima bio je prevaga na stranu splitske momčadi.

Jadran – Šibenik 13:8 (3:3, 4:2, 3:1, 3:2)

Split, bazen na Poljudu, gledatelja 100

Jadran: Kačić (8 obrana), Jelavić, Vukić 3, Vlaić, Gluhajić 1, Smodlaka 4, Kekez 1, Vuleta 2(1), Brnas 1, Lisica, Banovac 1, Visković, Koljanin, Divković, trener: Mirsad Zajmović.

Šibenik: Jukić (6 obrana), Santini, Babić 1, D. Belamarić, Antić, J. Belamarić, Vlahović 2, Brkić 2, Stojanović, Sabioni 1, Kučević, Benić 2, Sučić, Šarić, trener: Mate Zeljak.

Igrač više: Jadran 5/8, Šibenik 4/14

Peterci: Jadran 1/1, Šibenik -

Suci: Tiozzo (Split) i Copić (Šibenik)

Početak susreta protekao je u znaku gostiju. Vodili su s 2:0 i 3:1, ali već do kraja četvrtine Jadran je stigao do 3:3. Tada je domaći trener Zajmović u igru poslao ozlijeđenog Milu Smodlaku koji je bio ključni igrač u visokoj pobjedi.

Sam je realizirao prilike, izborio peterac, a izborio je i gotovo sve igrače više za svoju momčad. Za njega Šibenčani jednostavno nisu imali rješenja. Na poluvrijeme se otišlo s plus dva domaćina (7:5).

Prednost splitskih vaterpolista još je dodatno narasla u trećoj četvrtini, sve do konačnih 13:8.

Kod Jadrana najefikasniji je s četiri gola bio Smodlaka, kod gostiju po dva su gola postigli Vlahović, Brkić i Benić.

Druga utakmica igra se u srijedu u Crnici.