Sportnet • nedjelja, 10.04.2011.

U 30. kolu škotskog Premiershipa Nikica Jelavić postigao je jedini pogodak u susretu Rangersa i Hamiltona. Hrvatski reprezentativac bio je precizan na kraju prvog poluvremena, a to mu je jubilarni deseti pogodak u škotskom prvenstvu.

Nogometaši Glasgow Rangersa pobijedili su na gostovanju momčad Hamiltona u 30. kolu domaćeg prvenstva, a povratak kući s tri boda omogućio im je naš napadač Nikica Jelavić, strijelac pobjedonosnog pogotka.

Svoj je deseti prvenstveni pogodak Nikica Jelavić postigao u idealnom trenutku za Rangerse, u 44. minuti, te je njegova momčad tako mogla s prednošću otići na odmor i mirnije zaigrati u nastavku susreta. Jelavić je mrežu Hamiltona lijepo pogodio izravno iz slobodnog udarca.

No, velik dio zasluga za pobjedu Rangersa pripada i vrataru McGregoru, koji je u 15. minuti dvoboja obranio kazneni udarac Dougieju Imrieju.

Ovom su se pobjedom Jelavić i njegovi suigrači primaknuli vodećem Celticu na dva boda zaostatka (73-71). Treći je Hearts sa 60 bodova, ali i dvije utakmice više.

• Obrisan korisnik10.04.2011. u 21:00
    inače škotska liga je izuzev celtica i rangersa na razini naše druge lige
  • Obrisan korisnik10.04.2011. u 20:47
    @a3 nemoj gluposti pričat... Pogledaj par utakmica pa onda nešto pričaj :)
  • Obrisan korisnik10.04.2011. u 20:35
    Škotska liga se sastoji od 2-3 kluba. Jače su npr. Turska, Grčka, Rumunjska liga. Tako da ovo nije mjerilo.
  • Obrisan korisnik10.04.2011. u 19:53
    svaka čast...da ovako igra i za repku...
  • Zdren10.04.2011. u 17:31