Vodeni sportovi

Šibenik uvjerljiv, igra se treća utakmica

Ivana Jurica • četvrtak, 14.04.2011.

Uvjerljivo najbolju utakmicu u sezoni odigrali su vaterpolisti Šibenika u drugom susretu razigravanja za poredak od petog do osmog mjesta u domaćem prvenstvu. Pobijedili su Jadran u Crnici s čak 17:8, pa će se za vikend igrati treća utakmica u Splitu koja će odlučiti tko će u borbu za peto, a tko za sedmo mjesto.

Šibenik – Jadran 17:8 (4:2, 2:1, 5:3, 6:2)

Šibenik, bazen u Crnici, gledatelja 150

Šibenik: Jukić (8 obrana), Santini, Babić, D. Belamarić 1, Antić 2, J. Belamarić, Vlahović 4(2), Brkić 3, Stojanović, Sabioni 1, Kučević 1, Benić 3, Sučić, Šarić 2, trener: Mate Zeljak.

Jadran: N. Kačić (3 obrane), Peričić, Vukić 3, Vlaić, Gluhaić, Smodlaka, Kekez, Vuleta, Brnas 2, Lisica, Banovac, Visković 1, Koljanin 2(1), Divković, trener: Mirsad Zajmović.

Igrač više: Šibenik 6/14, Jadran 4/15

Peterci: Šibenik 2/2, Jadran 1/1

Tri osobne pogreške: Santini 21', Stojanović 28' – Kekez 26'

Suci: Dragan Štampalija (Šibenik) i Branko Banovac (Split)

Znaju Šibenčani odakle im iz suparničke momčadi prijeti najveća opasnost. To je nesumnjivo Mile Smodlaka koji je i najzaslužniji što je prvi susret završio pobjedom Splićana 13:8. U Crnici ovog puta potpuno drugačija slika: zaustavili su domaći vaterpolisti Smodlaku, na vratima su imali raspoloženog Jukića, ali i raznovrsna rješenja i strijelce u napadu. Rezultiralo je to i visokom pobjedom od devet golova razlike.

Domaćin je poveo već u prvom napadu: igrača više iskoristio je Brkić. Brojčanu prednost u bazenu Splićani nisu realizirali, da bi na suprotnoj strani Vlahović pogodio za 2:0. Vrlo brzo na semaforu je svjetlilo i 3:0 – na asistenciju Jakova Belamarića precizan je Benić. Prvi splitski pogodak postigao je Vukić iz igre, a Kučević s dva igrača više ponovno donosi tri gola prednosti (4:1). Za konačnih 4:2 na kraju četvrtine s igračem više pogodio je Brnas.

I prvi pogodak u drugoj četvrtini prvi su postigli domaćini: drugi se put u strijelce upisao Benić, ovog puta s igračem više. Novi gol iz igre postiže i Vukić, ali na odmor se otišlo s prednošću Šibenčana od tri gola (6:3), jer je domaći kapetan Vlahović postigao još jedan pogodak.

U drugom poluvremenu prava golijada, po osam golova u svakoj četvrtini. Šibenik na početku drugog dijela radi seriju od 4:0. Sabioni, Brkić, Šarić te Vlahović iz peterca povisuju prednost na 10:3. Koljanin precizno realizira peterac za 10:4. Za 11:4 precizan je Antić, a posljednja dva gola u trećoj četvrtini postižu gosti, Vukić i Brnas za 11:6.

Iskusni Brkić vraća na plus šest (12:6) na startu zadnje dionice igre. Visković smanjuje rezultat, ali Benić poslije odlične akcije i Antić iz kontre povisuju na plus sedam (14:7). Koljanin smanjuje na 14:8, a još veću prednost svojoj momčadi donose novim pogocima Šarić i Vlahović. Ipak završilo je rezultatom 17:8.

Kod domaćina strijelci su bili iznimno raspoloženi, a predvodio ih je četverostruki strijelac Andrija Vlahović, dok je kod Splićana najviše, tri gola, postigao Luka Vukić.

Treća, odlučujuća utakmica igra se u subotu u Splitu.