Vodeni sportovi

Prvakinje nemoćne na Poljudu

Maja Giljanović • ponedjeljak, 18.04.2011.

Prvakinje Hrvatske prije dvije i prošle godine vaterpolistice Mladosti u prvoj su se utakmici polufinala doigravanja ovogodišnjeg prvenstva u Splitu provele kao bose po trnju. Bura je Žabice limitirala na dva gola, a zadovoljila se pobjedom od 8:2.

BURA - MLADOST 8:2 (2:0, 3:2, 1:0, 2:0)

Split, Bazen na Poljudu
Doigravanje, prva utakmica polufinala
Suci: Rebić (Split) i Šimičić (Split)

BURA: Barišić, Vuković 2, Matić, Šupraha 1, P. Marović, Mazić, Brnas 2, Civitico, Krstičević, Butić, D. Marović, Jovanović 3, Tanasković, Čaić. Trener: Nikša Savin

Vezane vijesti

MLADOST: Anđelić, Bračun 1, Šehić 1, Jakopanec, Mohač, M. Šimunić, Alagić, Nola, Novosel, Filipović-Grčić, M. Šimunić, Gavran, Đurđek, Županić. Trener: Slobodan Trifunović

Igračica više: Bura 2/4, Mladost 1/4

Peterci: Bura -, Mladost 0/1

Pomlađena momčad Mladosti, prvakinje Hrvatske za prošlu i pretprošlu sezonu, u prvoj utakmici polufinala doigravanja ovogodišnjeg prvenstva nije imala odgovor na igru Bure.

Splićanke među kojima se najviše istakla trostruki strijelac Jovanović na Poljudu su događanja u bazenu kontrolirale od prvog do posljednjeg napada. Prvu su četvrtinu dobile 2:0, na poluvremenu su vodile 5:2, u drugom dijelu Barišić više nijednom nije propustila loptu iza svojih, a iza leđa Anđelić na suprotnoj strani igračice Nikše Savina poslale su još tri lopte i na koncu slavile 8:2.

U prvoj polufinalnoj utakmici na Kantridi gošće iz Dubrovnika nisu se ni okrenule, a Primorje je prvu četvrtinu dobilo 7:2. U nastavku igračice Maura Mervcicha predvođene četverostrukim strijelcem Kalauz mirno su održavale prednost i prvi bod uzele rezultatom 13:8.