Vodeni sportovi

Opatija zadala Galebu prvi poraz

Maja Giljanović • ponedjeljak, 18.04.2011.

12. kolo 1.B vaterpolske lige obilježio je prvi ovosezonski poraz dosad stopostotne momčadi Galeba, slabu točku Makarana pronašla je Opatija i pobjedom od 12:10 liderima se dva kola prije kraja približila na tri boda zaostatka.

1.B HVL, 12. kolo

Biograd - Delfin 19:13
Opatija - Galeb 12:10
Zagreb - Siscia 10:11
Kruna-Osijek - Zadar 6:11

Opatija je Galebu i u susretu 5. kola sredinom veljače pružila tvrd otpor, izgubili su tada u Makarskoj 9:11, ali u utakmici 12. kola nisu posustali. Liderima 1.B vaterpolske lige koji tijekom sezone još nisu ispustili ni bod ovog su puta pronašli slabu točku i zadali prvi poraz. Opatija je slavila 12:10 i na drugom se mjestu dva kola prije kraja Galebu primakla na tri boda zaostatka.

8.Kruna-Osijek -90 3

Tri boda na svom bazenu uzeo je i Biograd protiv Delfina (19:13), a gostujuće su pobjede upisalo Siscia i Zadar. Siscia je jedva slomila otpor predzadnjeg Zagreba i pobijedila 11:10, a Zadrani su nadigrali fenjeraša Kruna-Osijeka.

U oslabljenom sastavu bez među ostalima Marina Stipića i bez kažnjenog prvog trenera Gorana Jovančevića zbog čije je suspenzije klupu gostiju preuzeo Dražen Adžić Zadar je od početka preuzeo inicijativu. Predvođeni četverostrukim strijelcem Stipom Ančićem vodili su 2:1 nakon prve četvrtine i 5:3 na poluvremenu, a nakon 2:2 u treećoj četvrtini u posljednjoj su se odlijepili na 11:6.