Partizan nastavlja regionalnu dominaciju

Branko Barić • petak, 22.04.2011.

Već prema tradiciji, košarkaši Partizana podigli su trofej pobjednika regionalne NLB lige. Do svog petog uzastopnog naslova stigli su svladavši Olimpiju u finalu završnog turnira u Ljubljani...

Na krilima Curtisa Jerrelsa Partizan je u jednoj zanimljivoj utakmici svladao Olimpiju, a kako su u vodstvu proveli njezin najveći dio, može se reći i potpuno zasluženo. Ljubljančani su u prednosti bili samo prvih šest minuta, no serija 7:0 Crno-belih započela je dominaciju srbijanske momčadi. Domaćini nisu dopuštali bježanje protivnika na veću razliku, a čak su tricom Damira Markote krajem prvog poluvremena izjednačili na 39:39.

Na veliki odmor ipak se otišlo s prednošću Beograđana 43:39, a po istom scenariju igralo se i u nastavku - Partizan bi došao na plus devet, Olimpija bi smanjila i hvatala priključak. Nakon koša Saše Ožbolta Zmajčeki su pred sam kraj došli na samo minus dva i osigurali dramatičnu završnicu. Njihov problem je bio što je u njoj Jerrels završavao na crti slobodnih bacanja, i uredno pogađao, no Olimpija na koncu ipak dobija priliku za posljednji napad pri rezultatu 74:77. U njemu Davis Bertans gubi loptu od Dušana Kecmana, junaka prošlogodišnjeg finala, pa je novo slavlje Partizana moglo započeti.

Vezane vijesti

Jerrels je prvo ime susreta s 20 poena, a pratili su ga James Gist s 12 i Kecman s 11 poena. Na drugoj strani Vlado Ilievski je ubacio 15, a Samo Udrih i Goran Jagodnik po 12 koševa. Naš Damir Markota je u 18 minuta igre ubacio osam koševa uz pet skokova.