1. Hrvatska nogometna liga, 26. kolo, 23.04.2011, 20:10 h, Koprivnica, Gradski stadion, gledatelja: 3.000
Suci: Marko Matoc (Zaprešić), Novosel (Vrbovec), Ambrinac (Zagreb)

Bernard Jurišić • subota, 23.04.2011.

Ante Miše pobjedom je krenuo i u svoj drugi mandat na klupi Hajduka. Iako je Slaven već u šestoj minuti poveo, Splićani su preokrenuli i pobijedili u Koprivnici...

Hajduk je u Koprivnici istrčao u klasičnoj 4-4-2 formaciji, a nakon dugo vremena u napadu "bilih" bila su dvojica klasičnih napadača. Na vratima je prvenstveni debi doživio Lovre Kalinić, a na desni obrambeni bok vratio se Bulku.

No, sve što je "miješao" Ante Miše srušilo se nakon samo šest minuta. Korner domaćina završio je u sredini kaznenog prostora, a smušene reakcije Hajdukovaca omogućile su Elvisu Kokaloviću dva pokušaja. Drugi je prošao kroz "šumu nogu", okrznuo Vejića i završio u mreži za domaće vodstvo.

Torcida došla i šutjela

Oko 3.000 gledatelja skupilo se na tribinama Gradskog stadiona u Koprivnici, a čitav prihod s utakmice išao je u humanitarne svrhe, za pomoć djeci s teškoćama u razvoju.

Na tribinama je bilo i oko 400 pripadnika Torcide, koji su odšutjeli svih 90 minuta, uz tek poneko pogrdno skandiranje prema svojim igračima, čijim angažmanom i predstavama nisu zadovoljni. Čak su i pobjednički pogodak Čopa ispratili sarkastičnim skandiranjem "Igrajte pi**ce".

Hajdukovci nisu izgledali ništa posebno inspiriraniji dolaskom novog trenera, tek su sporadično pokušavali nekim alibi-udarcima s velikih udaljenosti, a domaćini su u dva navrata mogli zabiti i drugi pogodak. U 12. minuti Kalinić je zaustavio udarac Mujanovića, a Benkovu bombu s lijeve strane kaznenog prostora u 32. minuti - vratnica.

I umjesto da Slaven vodi 2:0, Hajduk je izjednačio. Duboka lopta u 34. minuti došla je do Tomasova, koji ju je skrenuo prema Anti Vukušiću u sredini. I njemu su, kao i Kokaloviću, bilo potrebna dva pokušaja, no iz drugog je poslao loptu u mrežu i izjednačio na 1:1.

Koprivničani su nakon pogotka opet pritisnuli prema gostujućim vratima, no obranili su se Splićani i na poluvrijeme otišli bez rezultatskog deficira, ali i bez dojmljive igre.

U drugom dijelu prava "kamilica" i na terenu i na tribinama. Vejić je u 62. minuti imao prvu prigodu za Hajduk, a u 74. minuti Hajduk je iznenada došao do pobjedonosnog pogotka. Jozinović je odlično izbacio Tomasova na lijevom krilu, ovaj se sjurio u kazneni prostor i pravovremeno pronašao Duju Čopa u petercu, koji skreće loptu u mrežu za preokret Hajduka.

Ništa se više nije događalo do kraja susreta, Splićani su sačuvali minimalnu prednost, a Ante Miše i u svoj drugi mandat za kormilom Hajduka startao je pobjedom.

• Obrisan korisnik24.04.2011. u 09:17
    Tomasov,za tog dečka sam od početka sezone govorio da mora igrat,a jučerašnja tekma govori da sam bio u pravu..Tomasov,Čop,Vukušić,Šarbini,Andrić-hajduk ima središnji dio i napad,a zadnji dio:Maoča,Bulku,Ljubičić,Jozinović,Brkljača definitivno nisu igrači za Hajduk..
  • DC24.04.2011. u 06:56
    ..."Čak su i pobjednički pogodak Čopa ispratili sarkastičnim skandiranjem "Igrajte pi**ce"." Nije mi jasno zbpg cega se ove stvari moraju citirati i opisivati s toliko detalja. Vrlo neprofesionalan, ulicni nacin izvjestavanja...
    DC
  • Komandant Mark24.04.2011. u 00:13
    Vojnović je odličan u duelu i skoku, sjajno gradi loptu, ali nemre točno dodat baš nijednu loptu.. a Benko je u zadnjih par tekmi daleko najbolji Slavenov napadač.. rekel bi i i igrač, ali tu je Milardovič kojeg strašno cijenim.. čovjek koji igra odlično u oba smjera i mozak ekipe..