1. Hrvatska nogometna liga, 26. kolo, 23.04.2011, 19:00 h, Gradski stadion Varaždin, gledatelja: 1000
Suci: Alen Gerek (Zabok), Mladen Lončar (Virovitica), Goran Dević (Koprivnica)
Varaždin
Varaždin
0:1 Lokomotiva
Nino Bule 26'
Lokomotiva

Lokosi iskoristili ponuđeno

S gradskog stadiona u Varaždinu:Ivana Strahija • subota, 23.04.2011.

Slabo izdanje Varaždinaca iskoristili su igrači Lokomotive i zasluženo odnijeli sva tri boda iz baroknog grada. Time su prekinuli niz od osam utakmica bez pobjede te će lakše u borbu za ostanak u društvu najboljih. Jedini pogodak susreta postigao je Bule.

U prvom poluvremenu susreta u Varaždinu prava uspavanka. Domaći su na travnjaku pokazali ispodprosječnu borbu kojom nisu impresionirali nikoga, a kamoli protivnike iz Zagreba, koji su u Varaždin došli prekinuti niz od osam kola bez pobjede. Shodno tome pokazali su više nego domaćini i u prvom poluvremenu bili dominantniji na travnjaku.

Prvu pravu akciju izveo je Lokomotivin Dodo, koji je sam prošao varaždinsku obranu i pucao ka golu, no domaći je vratar Krklec bio spreman na izazov. Domaći ne odgovaraju na to, iako imaju dva kornera koja izvodi Vugrinec, a kad se već činilo da gledatelji neće vidjeti golove, iznenadila je Lokomotiva.

Početne postave:

Samir Toplak je na travnjak poslao sastav u formaciji 4-2-3-1: Krklec - Šimek, D. Škvorc, Conjar, Tkalčić - Brlečić, Punčec - F. Škvorc, Glavina, Aganović – Vugrinec

Krunoslav Jurčić na travnjak je izveo formaciju 4-4-2: Mitrović - Boras, Atta, Komorski, Pivarić – Trojak, Sopić, Mlinar, Poljak – Bule, Dodo

Trojak je u 26. minuti proigrao Bulu, a ovaj je lijepo prevario domaćeg golmana Krkleca, neometan domaćom obranom za 0:1. Malo je negativni rezultat probudio plave, sam pokušava Tkalčić a Glavina ima slobodnjak, no gosti i dalje izgledaju uvjerljivije. Dobru je priliku za strijelca Bulu potom složio Dodo, no na odmor se ide s 0:1.

U drugom poluvremenu je trener Toplak situaciju pokušao popraviti s dvije izmjene, a umjesto Aganovića i Brlečića na travnjak je poslao Golubara i Posavca. Dašak svježine bio je Golubar, koji je u 61. minuti ukrao gostima loptu i sam krenuo u napad na Lokomotivin gol, ali je oči u oči s vratarom Mitrovićem ciljao krivo.

Do kraja susreta Varaždinci su imali još jednu dobru priliku, opet je inicijator bio Golubar, koji probija po lijevoj strani i nabacuje pred gostujući gol, no ni F. Škvorc ni Dudić ne koriste šansu.

Gosti iz Zagreba tako su sasvim zasluženo došli do pobjede, iskoristivši izdanje Varaždinaca kojem se nitko, nakon dvije odlične utakmice protiv Hajduka i protiv Cibalije, nije nadao. Ujedno je to prvi poraz Varaždinaca na domaćem terenu, do sad je varaždinski stadion za goste bio neprobojna utvrda.

• Obrisan korisnik25.04.2011. u 15:36
    pali su i veci past ce i Mamic,a i jednom ce se otkrit sta se radilo,kao sto se sada zna sta se radilo za vrijeme Canjuge i Tudjmana...komentar na finale kupa ... dinamo u maksimiru pobjedjuje s 3 razlike,u varazdinu il minimalno il nerijeseno..
  • Obrisan korisnik25.04.2011. u 01:30
    ja nisam rekla ništa o rezultatu zbog kojeg sam ja uvjerena da bi Cibalia izgubila... što se tiče namještanja - ako si tako duboko uvjeren u postojanje istog i znaš tko, kako i kada namješta utakmice - izvoli to prijaviti... meni je osobno malo smješan taj koncept namještanja, ali opet - ja sam... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik25.04.2011. u 00:35
    da izgubila bi 2:1 sto b znacilo prolaz Cibalie...vidi se da pratis nogomet svaka cast....a ti i dalje budi uvjeren da nema namjestanja,kad se vratis u realnost javi se....na tekmu dinamo -lokomotiva sam stavio cistu 1 i to na 2 listica,jer Dinamu je trebala pobjeda....a iovak oce rijesit ostanak... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik24.04.2011. u 21:35
    namještanja ima, ali zašto se ovi kladioničari javljaju samo kad pogode dojavu... jednu od deset.-. a inače šute, kad ste tako pametni recite zašto dinamo nije pustio lokomotivi? njemu ne trebaju bodovi dok je varteks još u zoni ispadanja? vjerovatno ste na tekmi din-lok igrali 2 ali ste tad... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik24.04.2011. u 19:43
    a kada me Beusan demantirao - onda je sigurno istina... možda baš postoji netko tko bi demantirao Beusana, tko zna? mislim da bi Cibalia tako i onako izgubila, tako da - pozdrav i tebi