Vodeni sportovi

Šibenik korak bliže sedmom mjestu

Ivana Jurica • subota, 23.04.2011.

Nakon prve utakmice doigravanja za sedmo mjesto u domaćem prvenstvu Šibenčani su korak bliže od Splićana ostvarenju željenog cilja. U prvoj utakmici odigranoj u Crnici domaći su vaterpolisti sa sedam golova razlike pobijedili POŠK. Bilo je 17:10.

Šibenik – POŠK 17:10 (4:3, 6:2, 3:2, 4:3)

Šibenik, bazen u Crnici

Šibenik: Jukić, Santini 2, Babić 2, D. Belamarić 1, Antić, J. Belamarić 2, Vlahović 3, Brkić 3, Stojanović, Sabioni 1, Kučević, D. Benić 3, Sučić, Goreta, trener: Mate Zeljak.

Vezane vijesti

POŠK: Jelovina, Lušić 1, Prižmić, Kujačić 1, Buha, H. Benić 3, Popović 1, Maras 1, Žurić, Scherbl 1, Buzdovačić, Matutinović 2, Bujas, Travnikar, trener: Branko Bjelanović.

Igrač više: Šibenik 7/11, POŠK 4/10

Peterci: Šibenik 1/1, POŠK 0/1

Suci: Marko Matijević i Goran Gavrilović

Pravu golijadu vidjeli su gledatelji u Crnici. Već u prvoj četvrtini palo je sedam golova. Domaćini su iskoristili već prvog igrača više i preko Vlahovića došli u vodstvo. POŠK uzvraća preko Hrvoja Benića, vjerojatno i ponajboljeg splitskog igrača u ovoj utakmici. Igralo se gol za gol do kraja prve četvrtine, a minimalnu prednost svojoj je momčadi na samom isteku donio Edi Brkić.

Šest su puta Šibenčani u drugoj četvrtini tresli mrežu splitskog vratara Jelovine. Popović je izjednačio na 4:4 na početku drugih osam minuta igre, a onda je uslijedila serija domaćih vaterpolista. Mrežu gostiju pogađaju dva puta Danijel Benić, te po jednom Brkić, Vlahović i Sabioni za velikih 9:4 minutu prije kraja poluvremena. Na kraju druge četvrtine na semaforu je svjetlilo 10:5.

Veliku prednost stečenu u prvom poluvremenu šibenski su vaterpolisti sigurno čuvali, a uspjeli su je malo i povisiti u nastavku utakmice. Za domaćine precizni su bili Benić, Babić i Domagoj Belamarić, a za goste Scherbl i Matutinović.

Gosti zadnju četvrtinu otvaraju s dva uzastopna gola, strijelci Matutinović i Kujačić. Šibenčani odmah uzvraćaju, pa prednost raste sve do konačnih 17:10 koje je postavio Santini svojim drugim golom na utakmici.

Osim trostrukih strijelaca Benića, Brkića i Vlahovića, kod raspoloženih domaćina istaknuli su se i vratari: uz već standardnog Jukića pohvale zaslužuje i mladi Sučić koji je zaustavio peterac, ali i još nekoliko udaraca gostujućih igrača. Splićane je s tri gola predvodio Hrvoje Benić.

Druga utakmica igra se u srijedu u Splitu.