Roko i Marko za pobjedu

Tea Lokas • nedjelja, 24.04.2011.

Fenerbahče je u derbiju 28. kola turske BEKO lige slavio nad velikim rivalom koji trenutno drži četvrtu poziciju na ljestvici - Efes Pilsenom. Bivši klub Velimira Perasovića držao je korak i ravnopravno se borio s trenutno vodećom ekipom prvenstva...

Domaćin dvoboja između dvaju velikana turske košarke bio je Efes, koji je po drugi put ispustio pobjedu protiv najjače ekipe prvenstva, a koja ne ispušta čelo tablice ni pod koju cijenu.

Započelo je neloše za goste trenera Nevena Spahije, koji do kraja prvih deset minuta dolaze do prednosti od 15:12. Fenerbahče u drugoj četvrtini održava stečeno vodstvo, dok će dio nakon velikog odmora pripasti Efesu u potpunosti.

Uz pomoć Ukića i Tomasa, koji igraju veliku ulogu u preokretu i pobjedi, Fener dolazi do rezultata 72:70 nakon produžetaka. Naši su košarkaši krojili sretnu sudbinu Fenera, a Roko je ostvario i double-double učinak. Hrvatski je playmaker upisao 19 poena, 11 skokova i dvije asistencije, dok je Tomas zaradio 11 poena, jedan skok i pet asistencija.

Najveći broj poena na utakmici zabilježio je Igor Rakočević (20), a u strijelce se upisao i naš treći predstavnik u Turskoj, koji igra za poraženu momčad - Nikola Vujčić (sedam poena).

Juriš prema vrhu, osim Fenera, nastavlja i Banvit, koji trenutno drži drugu poziciju. Pobjedom nad Aliagom dva kola prije kraja regularnog dijela prvenstva učvrstio se u "domu izabranih". Bilo je čak 30 razlike u gostima, točnije 93:63.

Od ostalih ekipa slavio je "hrvatski Tofas" protiv gostujućeg Olina, a naši su Ružić i Žuža upisali 11, odnosno osam poena za pobjednike. Štimac je pomogao Mersinu u pobjedi nad Oyakom (96:64) ubacivši četiri poena.