Vodeni sportovi

Medveščak ponovio 2005.

Maja Giljanović • četvrtak, 28.04.2011.

Jednako lako kao u prvoj utakmici u Zagrebu vaterpolisti Medveščaka i na Poljudu su slomili Jadran i u dvije utakmice ukupnim rezultatom 18:6 ponovili uspjeh iz 2005. i zauzeli peto mjesto.

JADRAN - MEDVEŠČAK 2:7 (0:2, 1:3, 0:2, 1:0)

Split, druga utakmica doigravanja za peto mjesto
Suci: Radičević i Savinović

JADRAN: Kačić, Milardović, Vlaić, Gluhaić 1, Saratlija, Kekez, Vuleta, Brnas, Lisica, Banovac, Visković, Koljanin, Divković 1. Trener: Mirsad Zajmović

MEDVEŠČAK: Selem, Burić, Kolar, Čule 1, Jakovec, I. Milaković 3, Martinić, K. Milaković, Vegar, Geratović 1, Ćuk, Samodol 2, Blažević, Lazić. Trener: Damir Vincek

Igrač više: Jadran 1/7, Medveščak 1/4

Peterci: Jadran -, Medveščak 1/1

Neće Medveščak sezonu na izmaku pamtiti samo po prvoj pobjedi protiv Mladosti u samostalnoj Hrvatskoj i prvoj nakon dulje od četiri desetljeća, Medvjedi su u doigravanju prvenstva ispunili i cilj postavljen prije početka sezone i osvojanjem petog mjesta ponovili uspjeh iz 2005. godine.

Nakon 11:4 u prvoj utakmici u Zagrebu igrači Damira Vinceka jednako su lako Jadran slomili i na Poljudu. Bez Mile Smodlake i hendikepirani ozljedom Filipa Vulete Splićani su gubili od prvog do posljednjeg napada: vodili su gosti 2:0 nakon prve četvrtine, 5:1 na poluvremenu i 7:1 nakon treće četvrtine, a na koncu ih je zadovoljilo 7:2.

Obraz bivšeg prvaka Europe spašavali su Divković i Gluhaić, a u momčadi gostiju osobito su se istakli Petar Juraj Selem na golu i trostruki strijelac Ivan Milaković.