1. Hrvatska nogometna liga, 27. kolo, 30.04.2011, 19:00 h, Aldo Drosina, Pula, gledatelja: 1500
Suci: Ante Vučemilović (Osijek), Dalibor Conjar (Osijek), Zdenko Mergeduš (Nova Gradiška)

Ivana Strahija • subota, 30.04.2011.

Igor Pamić opet je nadmudrio Samira Toplaka, no ovog puta s Istrom 1961, koja ubrzano skuplja bodove spasa. Varaždin pak je upisao svoj drugi poraz za redom, te treći susret bez punog plijena u tri kola.

U 27. kolu prvenstva Puljani su uzeli ono što su im Varaždinci ponudili. Svoju jalovu terensku dominaciju gosti iz baroknog grada nisu uspjeli naplatiti ni iz najizglednije prilike, penala, jer je Šafarić u 90. minuti loptu poslao nebu pod oblake. Za pobjedu su Istri bila tako i više nego dovoljna dva gola, onaj Linića u završnici prvog dijela i onaj Šehića s bijele točke sredinom drugog poluvremena.

Teško je bilo za očekivati da će Varaždinci uspjeti u Puli doći do povoljnog rezultata, ne nakon tjedan dana bez treninga i nakon štrajka kojim su uspjeli izboriti samo jednu plaću. Dodatno je pak psihološko stanje mlade varaždinske ekipe poljuljao ultimatum Uprave da će ili trenirati i igrati ili biti suspendirani, pa se od četvrtka praktički radilo preko volje. Nije se dakle ostvarila ni nada trenera Toplaka da će njegovi nogometaši zaboraviti na probleme čim stanu na travnjak, jer je Istra 1961 vrlo učinkovito došla do pobjede.

"Promašeni penal Šafarića čisti je dokaz u kakvom je psihološkom stanju ekipa. Ne preostaje nam baš ništa drugo nego protiv Osijeka upisati bodove kojim sebi rješavamo prvenstvo, pa se onda okrenuti Kupu. Moramo najviše raditi na tome da psihološki dignemo igrače", rekao nam je Samir Toplak nakon utakmice.

Interesantno je za spomenuti da je trener Pamić u utakmicu krenuo bez tri igrača na raspolaganju, a da su mu se dvojica ozlijedila u subotu ujutro na treningu. Kacić i Roce sudarili su se naime glavama, jedan je dobio potres mozga, a drugi pet šavova. K tome, kartoniran je bio Pauletić, no to nije spriječilo Puljane da upišu na konto tri boda.

Prvu priliku utakmice imao je Kovačević, a zatim pokušava i Alimi, no u obje je instance brz i spretan bio gostujući vratar Krklec. U 22. minuti pak je nervozu u domaćim redovima izazvao Glavina, koji je žestokim udarcem zatresao gredu pulskog gola, a odbijenu loptu nije uspio iskoristiti ni Filip Škvorc.

Malo pred odlazak na odmor, i nakon još jednog izleta Alimija pred gostujući gol, rezultat se mijenja u 1:0. Varaždinac Conjar pogriješio je i otvorio priliku za domaćeg Linića, koji s 13 metara matira Krkleca. Pokušao je Vugrinec do kraja prvog dijela anulirati vodstvo domaćina, no ni iz slobodnjaka, a ni iz kornera, njegova lopta ne pronalazi cilj.

U drugo poluvrijeme Varaždin ulazi bolje i pritišće na domaće redove, no i opet se rezultat mijenja u korist domaćina. U 79. minuti je naime Krklec srušio Šehića, a sucu Vučemiloviću nije trebalo mnogo razmišljanja prije no što je pokazao na bijelu točku. Šehić je na sebe preuzeo odgovornost i pogodio na pravo mjesto za 2:0.

U samoj završnici utakmice još jedan penal. Domaći golman Škorić srušio je u svom kaznenom prostoru Glavinu, nakon čega u izvođenje kaznenog udarca kreće Šafarić. Iskusni nogometaš ne uspijeva međutim poslati loptu u mrežu, već ona odlazi nebu pod oblake, nakon čega susret završava.